Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani valamilyen...

Tudnátok ajánlani valamilyen ház praktikát hányás ellen? Egyszerűen minden kihányok. Ha iszok vizet egy kb.20 perc elteltével kijön belőlem az is.

Figyelt kérdés
Kicsit megterheltem a szervezetemet alkohollal előző este, de ilyet még sohasem tapasztaltam. Fejfájáson és rosszabb közérzeten, max 1-2 hányáson kívül nem volt semmi gondom eddig. De most hiába próbálkozok, éhes is vagyok rendesen de nem merek enni semmit sem.
2011. dec. 16. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtutibb a koplalás. Semmi bajod nem lesz attól, ha ma nem eszel egyáltalán, holnapra lenyugszik a szervezeted.

Azért ivással kísérletezz, esetleg úgy, hogy iszol egy kortyot, aztán félóra múlva még egy kortyot, ilyen mértékben vsz nem fogod kihányni.

De az se baj, ha egyáltalán nem is iszol ma, majd csak holnap reggel, nem fogsz kiszáradni.

2011. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kólát igyál, jobban monda kanalanként vedd magadhoz.

Betegség esetén csillapítja a hányingert, ártani nem fog.

2011. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most úgy néz ki kezdek javulni, remélem nem kiabálom el...az elmúlt 3/4 órában megittam 1-2 deci forró teát és egyenlőre semmi jelét nem érzem, hogy problémám lenne...mi a véleményetek, ha a köv. 1-2 órában csak iszok és nem lesz gondom akkor ehetek valami könnyedebb dolgot? ill. olvastam, hogy a B6 vitamin használ van itthon uh veszek be abból is
2011. dec. 16. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már ne egyél egyáltalán, esetleg teát igyál még, ha gondolod.

Kb. úgy képzeld el a dolgot, hogy a tegnapi alkohol rendesen hazavágta a gyomrod, és most próbálja helyreállítani magát. Ha ebben megzavarod, akkor visszaesel, hánysz, és persze sokkal tovább tart, mire felépül. Ha békén hagyod, akkor hamarabb meggyógyul.

Esetleg egy kicsi pirítóst egyél, bár szerintem nem jó ötlet este kockáztatni.

2011. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1,5 liter tea, B6 vitamin, némi kóla, háztartási keksz később pedig selyemsonka, lekvár és pirítós...úgy tűnik rendbe jöttem
2011. dec. 17. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!