Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik fázisban tarthat? Mit...

Melyik fázisban tarthat? Mit tehetünk ellene? (alkoholizmus)

Figyelt kérdés

Nevelőapám orvos és töményet iszik töménnyel (meg amit talál még mellé). Agresszivitás, veszekedés, vulgáris szavak, tettlegesség...

Fogalmam sincs, hogy hol tarthat az alkoholizmus lefolyásában, mert nagyon nagyon nagyon sokat iszik (whisky, sör, bor, pálinka, vodka, ami van) és mellette rengeteget eszik, meghízott, de semmi baja. (Azt olvastam, hogy inkább lefogynak, ezért nem értem, hogy nála mi a helyzet) Nem kapják el részegen a rendőrök, nem esik el, nem ájul el, semmi baja. Pár óra alvás után - ki sem józanodik - folytatja, persze közben minket bánt és munka előtt beszed pár Andaxint. Arra lennék kíváncsi, hogy így meddig bírja?

Mivel megszabadulni nem tudunk tőle (válásról nem nagyon lehet szó, mert anyut "kirúgatta", hogy végezze a háziasszonyos teendőket és így nincs munkája, teljesen alá vagyunk rendelve), én nem tehetek semmit...pedig nagyon rossz látni, hogy anya is szenved, pedig kemény fából faragták. Tudom, hogy gonosznak hangzik, sőt talán önzésnek, de arra várunk, hogy...ki lehet találni.

Ha valakinek rokona, ismerőse hasonló viselkedést produkál, kérem írja meg, hogy meddig bírják még ezek után...mi már évek óta szenvedünk és ez a tehetetlenség az őrületbe kerget mindenkit. :(

Köszönöm!


2011. dec. 17. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Apám 10 évig volt alkoholista, a fent leírt viselkedéssel. Neki szerencséje volt, mert egyik napról a másikra leszokott , de 10 év hosszú idő volt.

Szerintem nevelőapád nem hízik, hanem nagy a hasa,mint minden alkesznek, a mája dagad, meg fel van folyamat püffedve.

Hát nincs szerencséd, hogy orvos, mert tutira tudja mit kell beszednie, hogy ne legyen sz@rul.

Kitartást nektek!

2011. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit sem tehettek. Max eltűrhetitek. Mégcsak veszekedni sem kell vele, ha részeg. Mert durva helyzet alakulhat ki. Tik éljétek a magatok életét, ne konfrontálódjatok vele. Bármilyen orvos is, a máját, és a hasnyálmirigyét tönkreteszi az alkohol.
2011. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Andaxint szed, ráadásul nem is egyesével. Az eltűrés még menne, de az a baj, hogy jön utánunk és mondja a magáét, a "bunkó egoista orvos" kategóriába tartozik. (Én kerestem, én pénzem, én vettem stb.) És ezt hallgatjuk durva körítéssel.

Akkor marad a tűrés, szenvedés, majd csak elpatkol...első válaszadó, irigyellek, nagy mákotok van. Az, hogy letegye a piát, ráadásul egyik napról a másikra, nem áll fent. De mi vezette rá apádat erre?

2011. dec. 17. 22:23
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia. én is hasonló, sőt ugyanilyen helyzetben voltam. Apum gyerekkoromban nagyon ivott, verekedett, erőszakos volt. Aztán volt elvonókúrán, ahol azt mondták anyumnak, hogy sikerült a kúra, leszokott. Viszont az alkoholistáknál megfigyelték, statisztika is tanúsítja, hogy hét év után újra elkezdhetnek inni. Nos, nálunk így történt. Hét év alatt felcseperedtünk, én már középiskolába jártam, amikor apum beállított részegen. Új volt a helyzet, mert gyerekek voltunk még annakidején. És úgymaradt! Ivott nap mint nap, az összes pénzünket elitta, verekedett, agresszív volt. Tudni kell róla, hogy nagydarab ember, hagy erővel. És amikor valaki agresszív, nem is tudja kontrollálni az erejét, és olyan mintha még erősebb lenne, feszíti magát. Tesóm akkor volt 14 év körül. Nem tudtuk megállítani. Volt, hogy kést vett elő, és karácsonykor álltunk hárman, anyum, tesóm én a nagy hóban, papucsban. És ami a legrosszabb volt, hogy nem segített senki. A szomszédok, mintha nem is látták volna, pedig mindannyian a redőnyök mögül leselkedtek. Nem mertek segíteni, mert ki mer az ilyen ember ellen kiállni. A rendőrség is csak akkor tesz valamit, ha már vér folyik. Én érettségiztem, és közben elhatároztam, hogy itt nem segítenek az orvosok, itt valami más kell. Elmentem reiki-re. Elvégeztem két tanfolyamot belőle. Ez mentálisan segít az emberen. Sokan hülyeségnek tartják, de azok nem igazán vannak vele tisztában. Ez egy természetes energia. De nem akarok ezzel szédíteni senkit. Ezenkívül minden nap leültem az ágyamra és legalább egy órán keresztül pozitívan képzeltem el a családot. Gondolatilag küldtem az energiát, és erősítettem azt a képet, hogy ez megváltozhat. Hittem benne, és tudtam, hogy jó lesz. Apum mikor részegen feküdt, öntudatán kívül, odamentem az ágyához, és reikiztem, közben pozitívan gondoltam rá, hogy meg tud változni, nem fog ez örökké tartani.

És képzeljétek, néhány héten belül megjelent egy ember a házunknál, hogy hallotta, hogy apum jó építész. Fel szeretné kérni, hogy egy nagy építkezést levezessen. Akkor is apum részeg volt, de behívtuk a mérnököt. Beszélt apummal, mondta neki, hogy sok helyről hallotta, hogy jó szakember. Csak hagyja abba az ivást és ad neki lehetőséget, hogy megvalósítsa önmagát. Karácsony volt megint. Féltünk is a Szilvesztertől, hogy megint inni fog. Azaz meg sem áll. És nem ivott, másnap felállt, elhatározta magát, és letette az alkoholt. Aztóa megbecsült ember, jó munkahelye lett, kivirult, jogosítványt csinált. Ennek már öt éve, vagy több is talán. Nem iszik alkoholt abszolút, tisztában van vele, hogy rá rossz hatással van.

Ez csak egy történet volt, a mi történetünk. Szeretném, ha nálatok is valóra válna. Átérzem teljes mértékben, hogy milyen rettegésben éltek. Talán ha te is bízol benne, ha te is erősítesz egy képet, ha meg tudod találni az életének azt a szakaszát, amikor elcsúszott, akkor felismeritek azáltal azt is, hogy mi által lehetne újabb megbecsült ember. Mert az a baj az alkoholistákkal, hogy egyedül érzik magukat, nem érzik magukat hasznosnak.

Remélem tudtam kicsit segíteni. Bár tudom, hogy minden történek egyedi. Ahány ház, annyi szokás.....

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy. Messze van-e még, hogy a saját lábadra állsz, és esetleg ki tudtok ebből menekülni?

Sok szerencsét és kitartást kivánok. Az optimizmusodat ne veszítsd el!

2011. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

21 vagyok. Tesóim 13 és 10-10 (ikrek). Egyetemre járok, így csak hétvégén vagyok itthon, de anya gyakran felhív, hogy mi van itthon, de nem tudok segíteni és gyakran vannak ebből is konfliktusok. Egyszerűen tehetetlenek vagyunk...annyira agresszívan viselkedik, beszél, hogy az elmondhatatlan. Annyira irigyellek titeket (előző hozzászólót is), hogy sikerült apátoknak letenni a piát. Itt az a gond, hogy amúgy is oda meg vissza van magáért, hogy mekkora ász orvos, ő a legjobb, egyetemet végzett, a többiek rajta kívül (mi is) mind hülyék, semmire se vagyunk jók, stb. Szóval ezt hallgatjuk. Közben nem családként, hanem szolgaként kezel minket, ugráltatja tesóimat, nekik meg csinálni kell minket. Dirigál. Én már ellentmondhatok, de a következményeket nem írnám le. Rendőrségre én is gondoltam, de max. pénzbüntetés lenne belőle, azt meg kiperkálja zsebből. Nem ismeri be, hogy alkoholista, a saját hibáit anyára fogja. Azt mondja, hogy ő iszik, ő előle dugdossa a piát, ilyenek. Szóval, mintha nem is itt élne. Az elvonó ezért nem lehetséges, mert ezek szerint fel sem ismeri a helyzetet, néha azt se tudja, hogy hol és mikor van. Hirtelen ennyi jutott még eszembe az itthoni dolgokról. Szóval, nem tudom, hogy lehetne ezen segíteni...Szerintem, ha az összes pozitív energiát rázúdítanám, akkor se lenne változás. Amúgy se vagyok optimista ember, de ilyen körülmények között még pesszimistább lettem. Teljesen úgy gondolom, hogy már csak a "amíg a halál el nem választ" segíthet. :(

2011. dec. 18. 12:39
 6/7 anonim válasza:
Szia...ismerős a helyzet nálunk is ez van...csak apu csak szóban agressziv, sosem ütött meg vagy hasonlók...de kis korom óta e mellett kell élnem, most lettem 18 éves. Én bele törődtem hogy ez van, együtt élünk, de rossz a kapcsolatunk. Volt elvonó kúrán, de nem segített, mert a kúra után kapott gyógyszerekre szintén ráivott..folyamatosan elveszti a munkahelyét a legrosszabb hogy lelkileg nagyon tud bántani minket. Ha elmondom anyunak mi a helyzet egyből már áruló vagyok. Kezdem én is feladni, várom mikor költözhetek el itthonról, már nagyon nem bírom ezt a helyzetet.Nála hullám völgyek vannak, van amikor teljesen normális, (ez vagy 1-2 nap vagy 1-2 hét jobb esetben). Viszont semmit nem lehet rábízni, nincs saját pénze, ha kap borra valót munkahelyén egyből elissza. Nála már nincs kiút sajnos..=/ És mi se tudunk mit tenni ez ellen =/
2011. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezek a hullámvölgyek ismerősek...Sajnálom, hogy többen is ebben a helyzetben vagyunk. Akkor marad a kitartás... :-s
2011. dec. 21. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!