Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a vérvétel?

Milyen a vérvétel?

Figyelt kérdés
Milyen érzés a vérvétel?Fáj?Nem vagytok rosszul?Én nem bírom a vér látványát,ha a kezem vágom meg se!Elgyengülök.Mit tegyek?Nem a tűtől félek!
2011. dec. 19. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Kellemetlen, de nem fáj, rövid ideig tart. A többség nincs rosszul. Ne nézz oda, miután átadtad a laborosnak a beutalódat.
2011. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Addig kellemetlen amíg beszúrják a tűt, az érfal érzéketlen az érben már nem érzed! Aztán leszedik a vért, kihúzzák a tűt, és adnak egy vattagombócot, amit érdemes rászorítani 4-5 percig a sebre, hogy ne legyen véraláfutásos.

Ülj le, meséld el, hogy nem bírod a vér látványát, nyújtsd oda a kezed, aztán emeld fel vagy fordítsd el a fejed, esetleg csukd is be a szemedet. Majd szólnak amikor készen vannak. Vért folyni nem fogsz látni, csak színes folyadékot csövecskékben. Ne nézelődj, nézz az asszisztensre!

2011. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
fordítsd el a fejed, közben úgyis beszélget veled az asszisztens, hogy elvonja a figyelmedet.
2011. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell egyáltalán félni, szerintem rosszabb ha megvágod papírral az ujjad(az tényleg nagyon fáj:D) Volt olyan nővér aki tényleg olyan jól szúrt, hogy szinte nem is éreztem, előtte hallottam már ilyet, de nem hittem el.

Rendszeresen kell vérvételre járnom és még soha nem voltam rosszul, semmi ok a pánikra. Ne nézd ahogy leveszik a vért és nem lesz semmi probléma.

2011. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz hogy esetleg rosszul leszel, akkor meg lehet kérni őket, hogy fekve vegyenek tőled vért. És miután megvolt a vérvétel még fekhetsz pár percig, és akkor ha felállsz nem fogsz már szédülni. (Én többször is voltam régebben rosszul, de mostanában már nem)
2011. dec. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megtörtént.

Kidőltem :S

Már amikor levették rosszul lettem,leültettek,jobban lettem,de hogy felálltam annyi volt.Nem tudtam 10 métert menni,mert nem láttam csak homályosan,kísértek volna a kocsiig,de nem tudtam.Már a lépcsőn se tudtam lemenni,mert összecsuklottam.

Aztán valaki segített hogy nyomta a fejem lefelé,én meg emeltem fel,és egy 10 perc múlva már jobban voltam,de még mindig szédültem,meg úgy mentem mint aki tök részeg!

Remélem,megint nem megyek vagy 8 évig! :S

2011. dec. 20. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!