Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Letezik hogy a sipcsontombol...

Letezik hogy a sipcsontombol egy darab letort?

Figyelt kérdés
Szombat este korizni voltam, es mar amikor felvettem a kolcsonzos korcsolyat, a jobbos nagyon kenyelmetlen volt, kesobb mar nagyon fajt a laban, de nem hagytam abba a korizast. Lett egy holyag a labamon, egy nagy dudor meg a bokam kicsit megdagadt. Sajnos ma eszre vettem, hogy a dudron ha zugatom az ujjaimat mintha egy lemez letort volna csont felszinerol es meg nyikorog is, marmint ezt erzem, nem hallom. A parom is erzi. Ezzel erdemes-e vajon dokihoz menni. Felek nehogy a csonthartyanak baja legyen vagy valami komolyabb legyen, de hulyeseg miatt nem akarok orvoshoz menni, van dolgom. Szerintetek mit csinaljak.
2011. dec. 19. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ha a csonthártya megsérül,márpedig ha egy darab letörik a csontból,akkor sérül,az erős fájdalommal jár,és már nem bírnál lábraállni.

Nőtt egy vizhólyag a lábadon,a benne lévő foyladék miatt érzed a "nyikorgást",a bokádat meg gondolom jól megterhelted azzal,hogy kényelmetlen cipőben koriztál és az is beödémásodott kicsit.

Pihentesd,borogasd,majd elmúlik. A hólyagot ne szurkáld ki,bárki bármit mond.Nem véletlenül nőtt oda,alatta az ő bőrréteg képződik éppen.

2011. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia. Nem a holyag nyikorog, az a labfejem belso oldalan van, ahol nem csak csont es bor van. A dudor a sipcsontomon van, es ha huzogatom rajta ovatosan (nem ranehezedve) az kezfejemet/4ujjamat, akkor nyikorog es erezni hogy a csont felszine teljesen mas, mint a nem fajos (bal) labamon.
2011. dec. 19. 23:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szurtam ki a holyagot, nem is volt idom vele foglalkozni, mert meloban voltam. Szerencsere furdeskor nem azott el/le, ugyhogy meg megvan. Bar anyukam szerint a benne pango viz miatt szokott elgennyesedni, bar idaig (2nap) kopp-kopp nekem ugyanolyan attetszo a holyag,nem lett gennyes meg idaig.
2011. dec. 19. 23:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Es ha csak valami repedes vagy a csont felszine serult?
2011. dec. 20. 00:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ráestél? Vagy cska a cipő nyomta? Ha a cispő nyomta,akkor inkább valamilyen kötőszöveti dolog,sérülés

Ha rá is estél,esetleg el van szineződve,megdagadva,és fáj akkor lehet esetleg izom,vagy csent zúzódás.

Anyukád rosszul tudja, pont akkor kezdhet el elfertőzödni,és gennyesedni a vizholyag,ha össze vissza szurkálja az ember,és igy a kórokozók könyeddén bejutnak a hólyag alatt lévő, "friss" ,'új' bőrréteghez,amit tulajdonképp a hólyag véd ,pont az elfertőződéstől.

Semmit nem kell vele csinálni,szép felszívódik magától néhány nap alatt. Se szúrkálni nem kell,se célraszálat belelógatni,meg nem tudom még milyen hüyleségek terjedtek még el.

2011. dec. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem estem ra, egyszer-ketszer kicsit megcsusztam, de nem estem el szerencsere. Viszont mondom a jobbos korcsolya mar akkor kenyelmetlen volt mikor felhuztam. Hiaba allitottam rajta, meg minden. Csak ugye mar az ember kifizette a penzt, nem ugralhattam masik koriert, az enyemet meg nem vittem mondvan a jegy araban benne van a korcsolya, akkor kihasznalom, nem cipelem az enyemet feleslegesen.


Sokszor korcsolyaztam es meg ilyen nem tortent soha. Olyan igen, hogy holyagos lett a labam, vagy veresre koriztam mert lejott a bor, de ez, hogy a sipcsontom igy megserult volna, olyan nem volt meg.


Vegulis ugy annyira nem erdekel, meg vannak az enyemtol sokkal sulyosabb, komolyabb serulesek, csak nem akartam hogy veletlenul ne vegyek tudomast valami bajrol, vagy hogy igy gyogyuljon meg a labam hogy ilyen ize marad a csont. NA mindegy, igy jartam. :p Iden se megye mar tobbet korizni, nem is birnek ilyen fajos labbal, csak jobban tonkretenne a mostani serulest.

2011. dec. 20. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!