Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teniszkönyökem van 6 éve, van...

Teniszkönyökem van 6 éve, van még esélyem rá hogy meggyógyuljon?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta fáj az alkarom feszítő része (jobb karon), és az orvosok félrekezeltek, így le is mondtam hogy valaha meggyógyulok. 3 hete voltam egy ortopéd magánrendelésen (utolsó lehetőségként)és megállapították hogy krónikus teniszkönyökem van. Beoltotta a könyökem valamilyen injekcióval, amitől elmúlt, de 2-3 napra rá előjött megint a fájás. Van még esélyem rá hogy sportszerűen űzzem a szkanderezést, vagy ha már ilyen régen beteg a karom akkor mondjak le teljesen a sportolásról? Ha esetleg megműtenének (amit az orvos is felhozott) utána lesz még lehetőségem arra, hogy erősportokat űzzek?
2011. dec. 20. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A szkandert felejtsd el. Mindenféle sportot felejts el,ahogy alkarból kell erőt kifejteni,mert ez mind terheli a könyököt. Ha nem teniszkönyököd lesz a mütét után,akkor majd golf ha sportszerűen elkezdesz szkanderozni..
2011. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erő sportot semmi képpen, műtét után sem.

Anyunak 16 éve van teniszkönyöke, évente kap rá injekciót, de nem eröltethetné a karjait.

2011. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a mocskos rohadt életbe.... 23 éves vagyok és ezek szerint akkor egy életre nyomorékot csináltam magamból?
2011. dec. 20. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Erős túlzás. Csak az alkart,könyököt nem lehet terhelni. Tehát tenisz,golf,labdajátékok,ping pong ,szkander,box kizárva,a súlyzós edzések egy része is. hogy,cska néhány példát emlitsek. Mellesleg mitől jött ki?

Amúgy elég hihetetlen (nem azért ,mert nem hiszek neked,inkább szégyenletes a megfelelő szó rá) ,hogy 6 év alatt nem sikerült diagnózist felállitani. A teniszkönyök viszonylag gyakori,és nem nehéz megállapitani,nem is értem..

2011. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szia! túlerőltettem az alkarom, túlzottan sok alkar gyakorlatot csináltam, valamint a testépítést is túlzásba vittem.. pihenőnapon is edzettem, na meg folyamatosan dolgoztam mellette itthon... csak a kíváncsiságért elmondom milyen orvosoknál voltam: reumatológus, SPORTORVOS(!), 2 kézsebész, 2 háziorvos, voltam MR vizsgálaton, voltam fizikoterápián és a legérdekesebb az egészben: mind mást mondott... hogy ínhüvelygyulladás, nem lehet vele mit csinálni, hogy sűrű a vérem és azért van, meg hogy mennyek el úszni majd elmúlik, kezdjek újra edzeni kis súlyokkal (nonsense) szóval szerintem csont hülyének néztek... már akkor magánorvoshoz kellett volna mennem mikor elkezdett fájni, de sajnos 6 évet végigszenvedtem...
2011. dec. 21. 09:19
 6/7 A kérdező kommentje:
nem szeretném megmondani ez melyik városban van, mert amúgy is elég gyászos hírneve van az egész intézménynek itt nálunk
2011. dec. 21. 09:23
 7/7 csodafarkas válasza:
Az orvosokra ne számíts, semmit nem érnek. Talán egy megfázást és egy hasmenést tudnak kezelni. Az egyik ismerősöm teniszkönyöke a tóalmási gyógyfürdőben jött helyre. Nekem is előjön, most pl. nagyon fáj, éppen keresem, hogy hol lenne olyan összetételű víz, mint a tóamási.
2012. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!