Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rosszul vagyok és nem...

Ha rosszul vagyok és nem mondom meg milyen egészségügyi következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Epilepsziás kisroham. Amikor más nem látja(éjszaka,este,otthon). Ami tapasztalatom szerint kialvatlanság és idegesség miatt van (nem gyógyszer)
2011. dec. 22. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz "kisroham" alatt?

Valóban léteznek egyszerű partiális rohamok, melyek alatt valaki nem veszti el az eszméletét, csak egy/több végtagja rángatózik, viszont ezt sokan összekeverik az ún. benignus fasciculatioval, amikor pár izomrost rángatózik (fáradtság, túlerőltetés, Ca vagy Mg hiány miatt).


Ezért azt kérdezem, hogy roham alatt csak kis rángatózást érzel, vagy rendesen mozog az adott végtagod?

2011. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szám szokott egy kicsit. Meg néha a fejem is de nem ütöm be.
2011. dec. 22. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy epilepsziás roham, hanem inkább arcidegzsába. Akkor szokott a fej is fájni. Epilepsziás rohamnál nem fáj a fej
2011. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam ,hogy a fejem fáj akkor.
2011. dec. 25. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kiemelted a kérdést, gondolom további válaszokat vársz. Ha epilepsziás vagy, akkor komolyan kell venned, lehet hogy a gyogyszereidet szoktad meg, és már nem olyan hatásosak., úgyhogy irány a kezelöorvososd! Ha nem vagy az, akkor is orvoshoz, kell menj mert ki kell vizsgáljanak, milyen eredetü a bajod. Valószinü túl stresszes életet élsz.
2012. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányomnak is volt ilyen kis rohama, ilyenkor nem vesztette el az eszméletét, de nem tudott megszólalni. Nem ártana elmenned ideggyógyászatra (házi orvostól kell beutaló) elküld egy EEG vizsgálatra, ami kideríti, hogy van e epilepsziád. Ha kell akkor gyógyszeres kezelés fontos, mert nem engedi, hogy idegrendszerben rögzüljön a görcskészség. Később esetleg romolhat az állapotod, azt meg gondolom nemakarod
2012. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Diagnosztizálva vagyok vele csak sokáig nem volt csak kialvatlanság miatt ezért nem mondtam meg. Most már közel 2,5 hónapja szinte ismét rendszeresek. Nem akartam senkinek megmondani mert gépkocsit szeretnék vezetni stb.,de nem akarok magamnak ártani. Szülői hatásra (ők 24-én tudták meg.szedték ki belőlem) 26-án telefonáltak.Gyógyszer emelés volt (jan.26-án),de az állapotom ( kimaradás, fej,száj rángások és hasonlók amik max 1-2 percesek) nem változott.
2012. febr. 7. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
lassan hat a gyógyszer, de ha egy hónapon belül nem változik, vissza kell menni, mert akkor több gyógyszert kell adni átmenetileg. Majd egy idő után visszaállnak erre az adagra . 1/2 év után tovább szokták csökkenteni.Én egyenlőre nem ajánlanám a kocsi vezetést!!!!!!!!!!!!!! Légy türelmes, hidd el meg fogsz gyógyulni ha betartod az orvos utasításait
2012. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!