Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérképem szerint kissé...

A vérképem szerint kissé magas a vastartalmam. Ennek milyen egészségügyi következményei lehetnek, és elsősorban milyen ételek tartalmaznak viszonylag magas vas tartalmat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

én magamnak kezdtem el kisilabizálni a leletemet,mert a háziorvosom egy szót nem szólt,én vasat szedtem,de a gyógyszertárban megkérdezed,hogy mi szívódik fel a legjobban(leghamarabb9,biztos tud segíteni...úgy tudom C-vitaminnal együtt jobban fel tud szívódni:) de azt hiszem,van valami folyadék,nekem azt javasolta:)

jobbulást:)

2010. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

magas vasra minek szedne még vasat.??

[link]

2010. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is magas, főleg a céklában, vörösborban van sok, meg a spenótban, sóskában, de az utóbbi kettőben olyan anyagok is vannak, amik a vas felszívósását enyhén gátolják. Ha túl sok van a szervezetben (de azért nem extrém mennyiségben) rövid távon nem okoz problémát, ezért nem szoktak az orvosok se miatta szólni, nekem se tették. Viszont hosszú távon felgyülemlik, lerakodik a szerveidben, főleg a májban, és daganatos megbetegedéseket okozhat, valamint a fertőzésekkel szembeni ellenálló képességet csökkentheti. De hosszú távon! Az a lényeg, hogy ne aggódj, mindenkinek magas néha, főleg ha vérvétel előtti nap olyat ettél... Legközelebb biztos normális értéket kapsz.
2010. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!