Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok menni, annyira fáj...

Nem tudok menni, annyira fáj az ekcémás lábam. Mit kenjek rá?

Figyelt kérdés

Próbáltam már:

nadálytő krém, körömvirág kenőcs, cremor aquosus, flucinar, elocom-h. Mit tegyek? Egyik sem segített. Amikor viszket, kb megőrülök ha nem vakarhatom meg.. De akkor meg sebesre vakarom :( Próbáltam megállni, de akkor meg éjjel, álmomba vakarom véresre a lábamat :( próbáltam bekötni, de letéptem róla éjjel...

Csináltak tavaly allergia-tesztet, mert a kezem is ekcémás.. Kaptam papírt egy csomó illatanyagról, ezekkel nem is érintkezik a lábam. Amúgy egészen a térdhajlatomtól a vádlim aljáig ekcémás. Illetve a térdem is. :(


Jelenleg annyira fáj, hogy az előbb elsírtam magam amíg kimásztam egy kenőcsért. Ha be van kenve, nem fáj ennyire... Tehát karácsony utánig valahogy ki kell bírnom, utána visszamegyek a dokihoz..


15/L


2011. dec. 22. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Körömvirág-krém.
2011. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy próbáltam...
2011. dec. 22. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
Talán Cremor refrigerans, de gondolom az Elocomot és a Flucinart orvos írta fel, így inkább a bőrgyógyásznál kéne kopogtatni, hogy amit adott nem jó.
2011. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Flucinart itthon találtam, van még ekcémás a családban. Azt is egy ilyen végszükség esetén kezdtem el használni, de nem használt semmit.

És csak karácsony után tudok elmenni..

2011. dec. 22. 20:23
 5/14 A kérdező kommentje:
Addig meg megőrülök így... Múltkor tényleg még a húsom is kilátszott...
2011. dec. 22. 20:24
 6/14 anonim ***** válasza:
A Sudocrem-et ekcémára is lehet használni. Ezt tudsz venni recept nélkül is.
2011. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a gyógyfüves fürdőt, mondjuk tegyél a vizedbe kamilla tea filtert egy párat, az gyulladáscsökkentő, viszketést is csökkenti, és ezután kendb be valamivel ami hidratálja. A köröm virágos krém nekem kicsit csípte az ekcémámat, nem tudok igazából krémet javasolni, nekem se használt semmi.

Viszont "kinőttem". Kb 15 éves koromban "tombolt" az ekcémám, nekem is mindent mondtak hogy mi okozza, de végül rájöttünk, hogy az egyik kiváltó ok a penész volt a lakásban. Ezt esetleg említsd meg szüleidnek, mikor volt utoljára festve a szobád, mert lehet nem ártana újra..

A másik ok pedig a stressz volt, amint kiegyensúlyozottá vált az életem elmúlt az ekcémám. Szóval csak nyugi, valószínűleg nem tart örökké, próbáld "belsőleg" is kezelni.

2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

jegeld picit,csak vigyázz,nehogy fagyási sérülést okozz

(törölközön keresztül jegeld)


és kerüld a vizet,én ha kijön,akkor fürdés helyett csak áttörölgetem ahol muszáj


ami nekem bevált,az a Locoid lipocream 0,1% -os kenőcs

de vényköteles,mert szteroidos krém

én is rengetegfélét kipróbáltam,ezt egy helyettesitő orvos irta fel elsőre találomra...bejött

2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha bemész a közeli patikába és elsírod a panaszod, hogy adjanak valamit rá, illetve elregéled, hogy mit hazsnáltál rá.

Éjjelre kend be jó vastagon az érintett bőrfelületet és fáslizd be, így legalább álmodban nem tudod kivakarni.

Jah, és vegyél jégzselét, inkább hűtsd a bőrfelületet minthogy vakard.

2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utánaolvasok ennek a krémnek mindjárt, köszi mindnekinek.


Pl tavaly minden rendben volt az életemben, de akkor is ekcémás voltam... A szobám tavaly volt kifestve, nincs penész se..


Annyira elegem van már, mindig a bőröm az első.. Kézmosás után be kell kenni, mielőtt kimegyek a házból be kell kenni, annyira elegem van belőle, mindig a bőrömre kell gondolnom..

2011. dec. 22. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!