Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha elmegyek...

Mit csináljak, ha elmegyek orvoshoz, pl. fülészetre és nem tudok normálisan viselkedni, ha hozzám nyúlnak? Nem vagyok kislány,25 vagyok.

Figyelt kérdés
Már a vérvételt se bírom. Gyerekkoromban műtöttek sokszor, de mégsem tudok viselkedni. Holnap dokihoz kellene mennem, mert a műtött fülem el van dugulva és nem piszkálnák annyira, csak belenéznek és szerintem kiszívják azzal a vékony csővel a cuccot. Tavaly volt ilyen, akkor is elhúztam a fejem és a doki alig tudta kitisztítani rendesen. Be is szóltak, hogy mennyi idős is vagyok, 17? Nem mondtam, hogy nem annyi, hanem 25. Muszáj lenne elmennem, mert már fáj a fejem a fülemtől, de ha csak belenéznek, már attól rosszul vagyok... Minden ilyesmi piszkálódásnál úgy viselkedek, mint egy 5 éves.
2011. dec. 26. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok azzal a különbséggel, hogy engem csak az zavar, ha a fülemet vizsgálják, tehát nekem a vérvétel, stb nem okoz gondot. Kiskoromban sokszor felszúrták a fülemet, ez miatt lettem érzékeny a fülemre. Sokszor az is kellemetlen érzés, ha valaki hozzáér a fülemhez (pl. a barátnőm). Szerencsére ő megérti ez a fóbiámat. Próbálom leküzdeni, de nem mindig sikerül. Nyáron eldugult a fülem, el kellett mennem a fülészetre. Tudtam, hogy rosszul fogok lenni (korábban volt olyan, hogy a rendelőből szabadulva még fél óráig csak ültem a kocsiban, mert nem mertem elindulni, pedig akkor is csak sima fülmosás volt. Forgott a világ és csak karikákat láttam) , ezért már előre szóltam a doktornőnek, hogy milyen gondom van. Nagyon megértő volt, mindig mondta, hogy mit fog csinálni, mint egy óvodásnak. Pedig két diplomás mérnök vagyok, tehát lehetne több eszem is, de nem tehetek róla, tudat alatt zavar. De így hogy mondta, hogy mit fog csinálni, nem is lettem rosszul.
2011. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez lemaradt: 28/F
2011. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem is zavar, ha hozzáérnek a fülemhez, mert már 4-szer műtötték,a másiknál meg felszakadt a dobhártyám, ütés miatt...

Ha valaki durvábban ér hozzá, kiabálok vele, főleg, ha már 600-szor elmondtam neki, hogy mi van...

2011. dec. 26. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor beülsz a székbe, mond el ezt a dolgot az orvosnak. Meg fogja érteni. És kérd meg, hogy mindig mondja, hogy mit csinál.
2011. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok, de még a háziorvosnál is nehezemre esik "viselkedni". Mondjuk ott az jelenti a problémát ha azzal a fa micsodával akar belenyúlni a számba. Szerencsére már megértette, hogy engem hagyjon békén az ilyesmivel.


Azt hittem csak én vagyok ilyen túlérzékeny.


A vérvételhez már hozzáedződtem, de két éve még ott is képes voltam sírógörcsöt kapni és elrántani a kezemet.

Pedig annyira nagyon nem fáj, csak hát nekem szörnyen kellemetlen.


És mielőtt odamegyek nyugodt vagyok, tudom hogy semmi rossz nem történik csak egy kis szúrás. Elhatározom hogy bemegyek, megböknek, bátor leszek és mosolyogva kijövök. De a szúrás pillanatában mintha nem is én lennék ott. Bepánikolok pedig nicns mitől. És akkor már nem tudok uralkodni magamon.

Utána persze minden rendben, el is felejtem az egészet, nem stresszelek rajta, csak abban az adott pillanatban válok 5 évessé.


Képzelheted, nemrég Ausztriában kellett orvoshoz mennem. Hát, mit mondjak, még németül is elfelejtettem hirtelen, annyira féltem, hogy nem a megszokott helyen vagyok, nem a megszokott orvossal, nem a megszokott vizsgálaton, és nem tudom most mi fog történni.


Nekem az vált be, hogy legyűrök minden szégyenérzetet és egyszerűen kimondom hangosan az orvosnak, hogy "Félek". Egy félős beteghez általában már csak azért is türelmesebbek, mert nekik se érdekük egy hisztijelenet kiprovokálása. :P


Fogorvosnak pl. ezt szoktam mondani: "Halálosan félek, de nem lesz velem semmi gond, csak mondja mindig mit csinál."

2011. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál. Kétszerre kellett megcsinálnia a dolgokat, mert rosszul lettem. Másodszorra is csillagokat láttam, de kibírtam. Holnap is mehetek vissza, mert nem kis bajról van szó...
2011. dec. 27. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Én meg 12 évesen voltam pont egy ilyenen.

Strandon belement a víz a fülembe, és nem jött ki.

Nagyon durván fájt, és nekem is kiszívták.

Mondta az orvos hogy jobban viselem mint a felnőttek:)

De most lesz egy szem műtétem, és attól én is rettegek.

Nem igazán lehet ezzel kezdeni semmit.

Egyik ember ettől fél a másik attól.

21/F

2012. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!