Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 évesen (majdnem 18) káros...

17 évesen (majdnem 18) káros a napi 1-2 csésze kávé?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé rászoktam mostanában, reggel minden nap iszok. Ha tornázok itthon, akkor előtte is délután, mert úgy jobban esik a mozgás. Igaz, nem sokat, egy adag kevesebb mint 1 dl. Mennyire káros ez ilyen fiatalon?
2011. dec. 26. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan annyira, mint 30 évesen.
2011. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Sokkal károsabb, mert te tovább szenvedsz gyomorfekéllyel meg isten tudja mivel a halálig, mint aki 30 évesen szokott rá.
2011. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ezért kérdezem, mert ha ennyire nem jó, akkor abbahagyom
2011. dec. 26. 18:47
 4/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:
66%
Ez baromság. Az a napi 1-2 csésze kávé elméletileg még egészséges is. Persze leginkább a kávé minőségétől függ, hogy milyen hatása van rád. Ha pl megengedheted magadnak, akkor jó minőségű kávébabból, frissen őrölve, főzve fogyaszd. Ha lenne valamilyen gépem, amivel elő tudnám ezt állítani, napi 2-3at tuti meginnék. Bár elvileg kávédaráló, aztán a főzés, az ugyanaz, csak lassabb.
2011. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Ne hallgass akkor rám. Majd a saját gyomrfalad megmondja neked a frankót 10 év múlva.
2011. dec. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
PErsze persze! A világon rengetegen isznak kávét kitudja mennyi ideje és nincs ilyen baja mindenkinek..sőt!:D
2011. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
A rák sem látszik kívülről, mégis vidáman él az ember. A gyomorfekély is ilyen.
2011. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Zsákos_Frodó válasza:
77%

Istenem, ekkora baromságot.

1-3 csésze normális, egészséges adag...

2011. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%

Szia! A kávénak önmagában is nagyon jó hatásai vannak, kutatások bizonyítják, hogy karban tartja az ereket, hatásos a szabadgyökök ellen, élénkít, jó közérzetet biztosít, stb. Egy idősek között végzett kutatás szerint azok, akik napi 3-4 csésze kávét isznak, sokkal ritkábban fordul elő az öregkori elbutulás, és az Alzheimer-kór.

De mivel téged ez a rémség még nem fenyeget, elárulom, hogy van egy kifejezetten fiatalokra, kamaszokra irányuló kutatás is, ami szintén azt bizonyítja, hogy többet használ, mint amit árt a kávézás, serkenti az agytevékenységet. :)

Ami a túlzott kávéfogyasztás ellen szól, hogy megemeli a pulzust vagy árthat a gyomrodnak, azt valóban úgy védheted ki, hogy ganodermás kávét fogyasztasz. Ez a gyógygomba, aminek semmi mellékíze nincs, viszont nagyon sok jó hatása van, olyanoknak is lehetővé teszi a kávéfogyasztást, akik a sok gyomorsav miatt nem tudják meginni a sima kávét. Én is így voltam vele, mielőtt megismertem, már sok tejjel sem bírtam inni, mert megfájdult a gyomrom. Azóta lelkesen visszaszoktam rá, és semmi baja a gyomromnak, mert a ganoderma megvédi. :) Ha érdekel a történetem:

[link]

És ha szeretnéd megkóstolni, szívesen küldök belőle neked! :)

2012. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj! A kávénak vannak pozitív és negatív tulajdonságai egyaránt. Mint minden más élelmiszernek. Én nem feltétlem tartom szükségesnek a kávéfogyasztást, én csakis akkor iszom, amikor nem pihenem ki magam, vagy valami erős koncentrációt igénylő cselekvést kell végeznem. És úgy jobban is hat, mintha állandóan innám, mert tolerancia kialakul. Szerintem ha nagyon akarsz, akkor kávézz (ha bírja a szíved)!
2012. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!