Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikus és alkohol?

Antibiotikus és alkohol?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy antibiotikumra nem szabad alkoholt inni.

De az utóbbi három alkalommal, amikor antibiotikumot kellett szednem, külön megnéztem a tájékoztatót. Egyikben sem volt kiemelve sehol, hogy nem szabad alkohollal keverni.

Egy háziorvos sem mondta soha, korábban sem, amikor felírta a gyógyszert.

Lehet, hogy ez az antibiotikus-alkohol csak egy városi legenda? Vagy ha nem, akkor miért nem hívják fel az emberek figyelmét konkrétan?


2011. dec. 27. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapból ha olyan gyógyszert kapnál se valószínű hogy a háziorvos figyelmeztetne, maximum a gyógyszerész akitől veszed, de nem szokás már ezeket elmondani ha a társadalomban elég csekély az analfabéták száma.

Amúgy én kaptam már olyan antibiotikumot amiben leírták, hogy kifejezetten tilos alkohollal fogyasztani.

2011. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pl. a Klionra tilos.
2011. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De ha nincs odaírva? Mert a "legenda":) szerint minden antibiotikum olyan, hogy mellette nem lehet inni.

Az egyértelmű persze, hogy ha benne van a tájékoztatóban akkor nem lehet. De ha nincs?

Tényleg csak az elbeszélések miatt kérdezem.


Eddig nem kaptam választ:)

2011. dec. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!