Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem érzem, hogy élek?

Miért nem érzem, hogy élek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen folyamatosan telik az idő, és én csak sodródom vele. Felkeléstől az elalvásig persze történnek a dolgok, és csinálok dolgokat, emlékszem is rájuk, de nem érzem át őket. Gyakorlatilag felkeléstől elalvásig halottnak érzem magam. Mindegy mi történik, iskola, otthon "szórakozás" vagy barátnő, beszélgetések, a vége ugyanaz, a dolgok megtörténnek, de én nem élem át őket. Tudom mit kellene éreznem, mert néha néhány röpke pillanatra megtörtént, hogy mindent tisztábban láttam, jobban értettem, és az egész kép világosabb és tisztább volt... De aztán ismét eltompultam és elég régóta élek így... 17/f

Van egyáltalán más is a világon aki így létezik, és tisztában van vele?


2011. dec. 27. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Térj a jelenbe! Itt és most: mit tapasztalsz.

2. A belső monológokat állítsd le!

3. A tematikus gondolkodás jó: egy témát végiggondolni, feldologzni, jegyzetelni. Mi érdekel? Mi szeretnél lenni? Nem jó eltompulni.. ÉBERSÉG!

2011. dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nincs kihívás az életedben valószínűleg.

menj el ökölvívó edzésre.

bunyó közben nagyszerűen át lehet élni az itt és most érzést,ha nyersz,ha veszítesz.

időnként érezek úgy,mint te,ezért van szükségem fizikai kihívásokra és hogy másokkal összemérjem magam majd legyőzzem őket,vagy legalábbis megpróbáljam legyőzni.

2011. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a váratlan örömteli dolgok, élmények hiányoznak az életedből?

Nem a tudatmódosítókra gondolok, sőt!

2011. dec. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én is ezt érzem, pedig történnek örömteli pillanatok, aminek nagyon tudok örülni abban a percben, de aztán megint minden ugyan az. 17/l
2012. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alkoss valamit. Rajzolj, fess, hajtogassál, hirtelen felindulásból készíts egy könyvespolcot, teljesen mindegy.

Vagy szoktál ilyen dolgokat csinálni? :)

2012. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
foglald le magad valamivel hogy ne gondolj rá
2012. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Habár 2 éves ez a kérdés mégis hozzászólok, mert én is már 1,5 éve érzek így. Nekem is ugyanez a bajom,amióta voltbarátnőm elhagyott, 12 telén, azóta nem érzek én sem semmit, csak megy az idő, de halottnak érzem magam én is. Mindegy mi történik, úgy is elbukom, és rossz. Én pszichológushoz fordultam de még nem sikerült kilábalnom. Neked kérdező? Mondjuk nem tudok kilépni a múltból, mert a jelenben "Nincs hova kapaszkodni", a baráti kör elköltözött, minden lánynál elutasítás kapok és még az egyetemen sem találtam haveri kört (személyes példa). Könnyű azt mondani ,hogy élj a jelenbe, de ha az életed a múltban ragadt nem tudsz "átmászni" egykönnyen a jelenbe.
2014. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

előző vagyok.


2013 ra például nem emlékszem ,hogy mi is történt. Én 2012 őszén ragadtam, és habár próbálok kimászni nem tudok, így feladtam lassan és pszihológushoz fordultam.

2014. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon régi kérdés, de most nàlam is ez a helyzet..Valaki olvassa még? Sikerült valahogy kilàbalni? Esetleg tanàcsot tudtok adni?
2022. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mostanában nálam is... és tényleg elég rossz. Én sem tudom hogy olvassa még e valaki de nekem is jól jönne valami tanács, ha van…
2022. okt. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!