Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gyógyszertárb...

Mi a különbség a gyógyszertárban kapható vitaminok és a pezsgőtabletták között?

Figyelt kérdés
Az élettani hatásukra vagyok kíváncsi. Megnéztem egy multivitamin pezsgőtabletta dobozást és a felírt összes vitamin ajánlott napi bevitelét egy db tabletta már tartalmazza. Mitől több egy gyógyszertárban kapható készítmény (pl. Supradyn drazsé), ha annak az ára sokszorosa egy doboz pezsgőtablettának? Mert biztos van valami különbség ha ekkora az eltérés.
2011. dec. 29. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A márka ára!
2011. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán az, hogy a gyógyszergyárban gyártott vitaminkészítményekre ugyanazok a nagyon szigorú szabályok vonatkoznak, mint bármely más gyógyszerre.

A pezsgőtablettákra – gondolom – az élelmiszerekre, táplálékkiegészítőkre vonatkozó.

Nekem kétségeim vannak a különféle pezsgőtabletták hasznosságát illetően, de lehet, hogy nincs rá okom.

Minden vitamint természetes forrásból legjobb beszerezni.

2011. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ha nagyjából ugyanazokat a vitaminokat tartalmazza mindkettő, akkor miért nem vesz mindenki inkább pezsgőtablettát?? Tényleg ennyit számít, hogy az egyik reklámozva van, a másik nem?

És miért gyártják gyógyszerként, ha azokra sokkal szigorúbbak az előírások?

2011. dec. 29. 23:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a vitamindobozokon általában tök különböző adatok szerepelnek azt illetően, hogy mennyi a napi ajánlott bevitel.

Pl veszel egy 100mg-os c-vitamint, akkor abból csak kettőt vehetsz be, mert az fedezi a 100%os napi bevitelt és nem szabad túllépned.

Ugyanakkor van 500mg-os kiszerelés is, meg 1000mg-os is... Valójában pedig c-vitamint nem lehet túladagolni, mert kipisiled. De a 100mg-os is ugyanannyiba kerül mint az 1000mgos...

És a többi vitaminnal és ásványi anyaggal is hasonló a helyzet.

Szerintem a legjobb, ha utánanézel, hogy miből mennyi a legjobb bevitel (Nem a dobozokon) és utána egyenként megveszed amire szükséged van, nem pedig multivitaminban... mert az látszólag mindent fedez, közbe meg semmit mégis drága...

A gyógyszertárban kapható vitaminok egyrészt a márka miatt drágábbak, másrészt meg mert gondolom többet tartalmaznak az adott vitaminból egy kapszulában.

2011. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, most kicsit utánanéztem különböző oldalakon és tényleg mindenhol mást írtak.Egyébként 1000 mg C-vitaminból influenzakor ajánlott. Oké, akkor csak azt szedjem be, amire szükségem van, de honnan tudja az ember, hogy mire van szüksége pontosan és milyen mennyiségben??
2011. dec. 29. 23:48
 6/9 anonim ***** válasza:

4/5-nek:

A gyártási-kutatási költség sokkal magasabb. A pezsgőtabletták (felteszem, a kérdező az élelmiszerboltokban kaphatókra gondolt) gyártása nem követeli meg azt a gondosságot, mint a gyógyszereké.

Nem értek hozzá, de felteszem, az összetevők aránya nem annyira pontos, a tisztasága sem olyan, mint gygyári stb.

2011. dec. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Minden vitamint természetes forrásból legjobb beszerezni."


Csak épp nem lehetséges!Ha valakinek terápiás mennyiségű C vitamin kell azt nem lehet növényekből megkapni mivel több kilót kellene megenni naponta.5000 NE A vitamin tudod mennyi növényben van? Szent-Györgyi Albert tudod mennyi C vitamint szedett naponta? 500mg alatt naponta nem is szabad szedni nincs értelme.Az egy téves eszme hogy nem kell sokat szedni mert nem hasznosul! Tudod mi a nagy feleslegben alkalmazás elve? Akkor biztos a napi adag lekötése ha legalább 500mg-ot beszedünk.Betegségnél ez 1500mg-ig mehet.

2011. dec. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem értek hozzá, de felteszem, az összetevők aránya nem annyira pontos, a tisztasága sem olyan, mint gygyári stb."


Tévedsz a C vitamint pld nem gyártják külön gyógyszerészeti és élelmiszer minőségben mert úgy gazdaságosabb.Tudod hogy ahol a vörösiszap tavaly kiömlött ott gyógyszerészeti alapanyag alumíniumhidroxidot gyártanak egész európába?

2011. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezt készséggel elhiszem, de én a nem magára a c-vitamin vegyületre értettem, hanem a termékre. A tabletta esetében pl. az aromára, ízfokozóra, stabilizálószerre, térfogatnövelő. Szóval amiből összeáll a vitaminon kívül.
2011. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!