Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az orromba torokfertőtlenít...

Ha az orromba torokfertőtlenítőt csepegtetek lehet bajom tőle?

Figyelt kérdés
Be van dugulva az orrom napok óta. Semmi nem használ (orrspray, inhalálás stb.). Ma eszembe jutott,hogy van otthon torok fertőtlenítőm és feltételezm hasonló cucc lehet a torkom környékén mint az orromba ezért belecsepegtettem (végső elkeseredés környéke). Csodák csodájára az orrom kidugult és kiürült ami benne volt. Vajon ártottam magamnak ezzel az alternatív gyógyítással vagy sem?

2012. jan. 3. 14:06
 1/6 bánomisén ***** válasza:

Ezek szerint nem, ha kidugult és kiürült tőle az orrod, de lehet, hogy az orr nyálkahártyájának hosszú távon nem tesz jót az, ami a torokfertőtenítőben benne van.


Próbáltál már sós vízzel is csöpögtetni az orrodba? Nem kell sok só a vízbe, mert ha koncentrált, akkor mar, de ha eltalálod a neked megfelelő arányt, parádésan kitisztítja és kidugítja az orrod.

2012. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is inkább a sós vizet ajánlom, mint a toroköblítőt, az nem az orrba való, lenyelni sem szabad, viszont az orból szétterjed az arcüregbe és a torokba is csurog.
2012. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok akkor ezt nem csinálom többet és kipróbálom a tengeri sós vizet. Olvastam olyan kúrát,hogy tengeri sós vizet kell belespriccelni az egyik orrnyíláson és a másikon pedig kiszívni. Ez mennyire hatásos?
2012. jan. 3. 15:27
 4/6 bánomisén ***** válasza:

Ezt még sosem használtam, nem tudom, de próbáld ki. Én cseppentővel szoktam sóoldatot csöppenteni az orromba amikor náthás vagyok és segít.

A sónak az a tulajdonsága, hogy összehúzza az ereket, és mivel a nyálkahártyák tele vannak hajszálerekkel, ezért azokat összehúzva segíti a só például az orr szelelését.

2012. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt még én sem hallottam, én egyszerűen a markomba öntöm a sós vizet és felszippantom az orromba, szinte azonnal megszünik az orrdugulás.
2012. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is kipróbáltam a sós vizet és azonnal kidugult az orrom. Fogom használni holnap is aztán remélem véget ér ez a nátha.
2012. jan. 3. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!