Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a menstruálás?...

Hogy zajlik a menstruálás? Már tudok egykét dolgot róla, de azt hogy pontosan hogy zajlik nem tudom.

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem éled át, addig ezt nem lehet elképzelni.

Biztos, hogy nagyon furcsa és néha ijesztő is lesz eleinte.. Mindenképp jegyezd fel minden hónapban, hogy mikor jött meg, hogy tudj majd hozzá viszonyítani. Egy jó darabig még rendszertelen lesz, ki is maradhat,heteket csúszhat, de idővel meg fogod ismerni a tested jelzéseit is és nem csak kiszámolni tudod majd, hanem érezni is fogod, hogy mikor jön meg. Lehet, hogy görcsölni fogsz , jobban vagy kevésbé.. Nekem valamikor szinte alig fáj, valamikor meg majd meghalok úgy érzem.. Mindenképp szerezz be azért görcsoldót és ügyelj arra, hogy mindig legyen nálad betét/tampon abban az időben, mikor sejted, hogy meg fog jönni.

2012. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyébként kérdezz nyugodtan bármi konkrétat, nem tudom mire vagy igazából kíváncsi:) amúgy ez minden nőnél más. van olyan ismerősöm, aki alig vérzik és csak 3-4 napig tart neki, valakinél meg ez 5-6 napig is eltart
2012. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam így: amikor eljön az ideje, egyszer csak belehasít a hasamba, néha a gyomromba is a fájdalom, és kb fél órán belül megjelenik a vér is. Már a fájásnál beteszem a betétet vagy a tampont, mert a vér már elindult olyankor, csak még nem ért a bugyimhoz, és kellemetlen lenne átázni. Aztán megindul a niagara, cserélgetem a cuccost, amikor kell, azaz vérzek szépen és bőven, de azért ne úgy képzeld el, mint amikor elvágod az ujjad és dől a vér! Ez már használt vér, sokszor alvadt vér is jön, mert a menstruáció azért van, hogy minden elhalt női nyálkahártya, meg nem termékenyült petesejt kijöjjön, és új jöjjön a helyére a következő ciklusban. Ilyenkor sokszor görcsölök, de van, aki nem, na az a szerencsés. Sokszor még a combomba is kisugárzik az az utálatos fájdalom, de görcsoldó be, és hamar el is múlik. Csak nem szabad hagyni, hogy elhatalmasodjon a fájdalom, mert akkor később múlik el. Max 2 napig fáj, utána már csak vérzik, és ahogy telnek a napok, egyre kevesebb vér jön. A legvége kb az 5. napon jön, utána tisztasági betét, és már el is múlt. Ennyi.
2012. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden hónapban megérik egy petesejted, de ha nem termékenyül meg, akkor nem tapad a méhfalba, hanem a méhnyálkahártyával együtt leválik, és vérrel együtt a puncidon ürül ki.
2012. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!