Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell elvégezni, hogy...

Mit kell elvégezni, hogy valaki nőgyógyász lehessen? Mi a feladata? Mennyit keres? Ha valaki tud bővebben infót erről a szakmáról, nagyon várom a válaszokat!

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez közoktatás kategóriába való, nem ide.

Egyébként 6 év orvosi egyetem, aztán 5 év szakképzés.

A női nemi szervek vizsgálatával, a női nemi szervek betegségeivel, terhesgondozással és szülések levezetésével foglalkozik.

Állami kórházban közalkalmazottként dolgozik, így a fizetését a közalkalmazotti bértábla szerint kapja.

Ha magánkórházban vagy magánrendelőben dolgozik, akkor annyit kér, amennyit nem szégyell.

2012. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvosi egyetem, 6(-még több) év, majd rezidens (szakorvos) képzés (szülészet-nőgyógyászat szakirány), 6 év. Orvostudományi egyeteken (karokon) vagy azok honlapján tudsz utánnanézni a felvételinek, tanulmányoknak stb.
2012. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szakorvos képzés 5 éves, ahogy az első kommentben írtam.
2012. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, 6év orvosi +5év szakképzés.

A feladatait az első elég jól írta le nagy vonalakban, de azt hozzátenném, hogy az kevésbé közismert, hogy a nőgyógyászat is műtős szakma (és könnyen jöhetnek sürgős esetek, pl. lepényleválás, amikor eléggé sietni kell, ezért nagy a stresszfaktor, ráadásul dupla felelősség mellett), vagyis a császármetszéseken kívül még jó néhány egyéb műtétet végez, és a kismedence anatómiája nem a legkönnyebb. Ezenfelül még a terheseknél fel kell ismerni a kismillió potenciális fejlődési rendellenességet, ami szintén nem egyszerű feladat, viszont nagyon nagy felelősséggel jár. Aztán még az endokrinológiához is érteni kell valamennyire.

Magyarul, nagyon szerteágazó és bonyolult szakterület, vagyis könnyen meggondolhatod magad az orvosi alatt. Amúgy is felesleges úgy menni az orvosira, hogy "én xy szakorvos leszek", mert az esetek 90%-ában úgyis meggondolja magát az illető a 6 év alatt.

2012. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, a szakorvos képzés valóban 5 év.
2012. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek , ment a plusz :)
2012. jan. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!