Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi van a csapvízben, most...

Mi van a csapvízben, most akkor mit igyak? (részletek a bejegyzésben)

Figyelt kérdés

Vesekövem van, és a háziorvosom szerint a ásványvíz miatt alakultatott ki, mivel kb csak azt ittam, így azt mondta azonnal hagyjam abba.

Eddig rendbe is lennék, csak olyan klóros a csapvíz, BP-i vagyok, és iszonyat sok klór van ebben a vízben sokkal több mint néhány évvel ezelőtt.


Jelenleg forraltam 1 liter vizet, hátha úgy jobb lesz. Miközben hűlt a víz, feljött a tetejére valami, nemtudom mi, olyan mint ha zsír úszna a tetején de természetesen nem az, és nem nagyon lehet leszedni. Leszűrni meg végképp nem.


Ti mit isztok, iszik valaki csapvizet nagy mennyiségben? Mit igyak szerintetek, cukros löttyöket nem akarok liter számra


2012. jan. 8. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak víztisztító kancsók.Szerintem szerezz be egy olyat.
2012. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen ásványvizet ittál? Milyen volt az ásványanyag tartalma?


Ha túl sokat vittél be, mondjuk magnéziumból, kalciumból annak a következménye lehet, hogy mondjuk kialakult a vesekő. Vannak olyan ásványvizek (és érdemes szénsavmentest venni), aminek ásványi anyag tartalma kb. egyenlő a csapvízzel.


Ezzel nem okoznak túladagolást, mint a valós ásványvizek :) Néha a kevesebb több alapon.

Nemrég mesélte egyik csoporttársam, h

2012. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szóval.. nemrég mesélte egyik csoporttársam, hogy az ő párjának is az ásványvíztől fájt a feje folyamatosan..talán visegráditól. Magnézium túladagolása lett... :P


Amúgy még egy megoldás lehet a csapra szerelhető szűrő.

2012. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első: Köszi a választ, nem is tudtam hogy ilyen is van :)

Második: Én NaturAquat ittam, meg Aquarel Cédrust felváltva a kettőt mindkettőből természetesen szénsavmenteset.


Tudsz esetleg más szénsavmentes vizet ajánlani, ami nem árt a vesekövemnek, és nem lesz rosszabb a helyzet?

2012. jan. 8. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyümölcsleveket készítek gyümölcscentrifugával, és mellette a csapvízzel, 2-3-féle ásványvízzel, házi szörpökkel, tejes gyümölcsturmixszal kombinálunk.
2012. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Veritas Gold 2006-ban, 2007-ben nemzetközi díjas volt, az alacsony ásványianyag tartalma miatt. Érdemes az aktuális ásványvíz-díjasokat és végignézni és ez előbbihez viszonyítani.
2012. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A vesekő képződés döntően hajlam kérdése.Gondold el ugyanazt a vízet isszák sokan mégis csak kevesekek van köve.
2012. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is budapesti vagyok, a víztisztító kancsóval nincs az az undorító hab a víz tetején, mindent kiszűr, csak a hormonokat nem. Gonolom tájélkoztattak, hogy akkor nuku pezsgőtabletta, 500 mg felett ne egyél C-vitamint és minden olyan gyógyszerrel vigyázni kell ami a vizelettel válik ki:/ Amúgy ez tényleg inkább hajlam kérdése.
2012. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed, akkor a víztisztítót ajánlanám. A miénk 26000 Ft-ba került és egy kis külön csapról müködik.
2012. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
vese kőre napi 3 üveg sör!!!!
2012. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!