Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdv.2 hete volt egy vírusos...

Üdv.2 hete volt egy vírusos betegségem. Kigyógyultam belőle de azóta a jobb kezemnek gyengébb lett a fogása, és a nyomó képessége eléggé, és ha hozzá érek olyan mint ha kicsit zsibbadt lenne. Mit kéne tenni vele? Mi baja lehet? Thx

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ha csak a kezeddel (és nem karoddal+kezeddel; ill. más testrészeddel sincs gond) van a baj, akkor lehet carpalis alagút szindróma is (ez okoz leggyakrabban ilyen panaszokat). Az a lényege, hogy egy ideg nyomódik a csuklódban.

Ha erősen hátrahajtod a csukódat és a panaszok fokozódnak (vagy fájdalmat érzel), akkor ez alátámasztja a fentebbi potenciális betegséget.


De az is lehet, hogy kezeletlen cukorbetegség vagy alkoholizmus miatti polyneuropathiád van.


Neurológiára kell menni, mert sok komplexebb folyamat is okozhat ilyen tüneteket, szóval mindenképp ajánlott, hogy orvos lásson.

2012. jan. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De nem hiszem hogy ezek közül 1is lenne, nem fáj a kezem, semmilyen fájdalmat nem érzek benne, 16éves vagyok sportoló (testépítés), nem iszok semmilyen alkoholt és nem cigizek, próbálok egészségesen táplálkozni, arra gondoltam hogy 2hetet kihagytam a kondiba és elszokott a kezem a súlyzó fogásától, vagy valamilyen szövődmény, a házi orvos magnéziumot írt fel rá.
2012. jan. 16. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!