Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szűlés után epegörcseim...

Szűlés után epegörcseim lettek és kiderült, hogy több 3-4mm-es köveim vannak. Gyakran görcsölök lehet hogy műtét lesz belőle. Kinek van hasonló tapasztalata és mit csináltatok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Szülni még nem szültem, de epeműtétem már volt. Tudom mit jelent görcsölni, én fél évig csináltam, mert nem került rám sor hamarabb a kórházban. Ha mégis műtétre kell menned, ne izgulj, nem kellemes, de a görcsölésektől ezerszer jobb. 1 hónapig voltam itthon táppénzen, és tökre rendbe is jöttem. Azóta már a vasat is meg tudom enni. A köveimet meg itt őrzöm egy kis jégkrémes dobozban :-))) A doki eltette nekem. Nekem is sok volt, és aprók. Szorítok Neked, tudom, kisgyerek mellett nehezebb lenne befeküdnöd, de igy se lehet jó.Ja, és három napig voltam bent. Azért én drukkolok, hátha megúszod, legalább addig sikerül átvészelni még a gyerkőc nagyobb nem lesz. Minden jót, és görcsmentes napokat Neked :-)
2009. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem is a terhesség hozta ki. Elég sokat görcsöltem már a szülés után 2 héttel. Nem akartam itthon hagynia babámat, aki csak anyatejes volt, így vártam, és diétáztam. 7 hónapig szinte csak háztartási kekszen, almán, répán, főtt vagy párolt csirkemellen és rizsen éltem. Most lett 9 hónapos a kislányom, és pár napja megműtöttek. Sikerült megbeszélni, hogy csak 1 éjszakát kelljen bent töltenem, és mivel még szopizik a babám, ezt lefejt anyatejjel oldottuk meg.

A műtét után viszont nekem nagyon kellett a segítség.... nekem nagyon fáj még most is :-( Nem sok mindenre vagyok használható...

2009. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Elég gyakori „terhes betegség”, nem kell megijedni, elképzelhető, hogy a baba elzárta a vezetéket, ami miatt nem tudott ürülni az epe, és emiatt bekövesedett. A baj ezzel a dologgal az, hogy apró kövek keletkeznek csak, ami sokkal veszélyesebb egy nyugvó óriásnál – tehát ne hagyd magad a dicsekedők által megzavarni, minél nagyobb az epekő, annál kevésbé veszélyes, te az apró köveiddel sokkal nagyobb bajban vagy, hiszen ezek bejuthatnak az epevezetékbe, amit teljesen elzárhatnak, emiatt besárgulhatsz, roncsolódhat a májad, hasnyálmirigy gyulladást kaphatsz.

Mit tehetsz, ha még pici a babád és szoptatsz? Nem sokat.. Ha bírod erős diétával (hahh..szoptatás mellett… legyen tejed, de diétázz..), akkor átvészelheted. Ilyenkor lehet szedni Nospa Fortét és Algopiryn-t, ha netán begörcsölsz, de ilyenkor a következő adag anyatejet inkább fejd le és dobd ki…. SEMMI MÁST NEM LEHET SZEDNI!.

Sokáig nem szabad húzni a dolgot ha apró köveid vannak, mert tényleg rámehetsz a dologra. Ha a hátad fáj jobb oldalon, akkor irány a kórház! Az már epehólyag gyulladásra utalhat, és nem játék. Ha lázad is van, akkor meg végképp rohanj.

Én kb 4 hónapig húztam szoptatás mellett, de nagyon kemény volt, sosem tudtam mikor fogok görcsölni, amitől egyik nap nem lettem rosszul, másnap attól görcsöltem be. Közben volt epehólyag gyulladásom, besárgultam, lett hasnyálmirigy gyulladásom is – itt lett vége a dolognak és azonnali hatállyal kivették az epehólyagomat, már haza se mehettem. 4 nap kórház, és már otthon is voltam. Még pár hétig diéta, fokozatos hozzászoktatás, de azóta csak a káposztánál érzek némi „jelzést”, azon meg a Cholagol csepp segít most már (már nem szoptatok)


Okulság: ha tudtam volna, hogy az epehólyag kivételével kórházban töltött napok száma összesen 4 nap, az injekciók (véralvadás gátló) miatt szoptatás kihagyásával járó napok száma a kórházzal együtt 12 nap, akkor rögtön az elején belementem volna a műtétbe. Akkor még ugyanis bőven van teje az embernek, bőven vissza tud állni később a szoptatásra. Én már akkor mentem amikor 5 hónapja szoptattam, így a 6 hónapban szép lassan elepadt a tejem – de lehet, hogy enélkül is elapadt volna (előző babámat sem tudtam 6 hónapnál tovább szoptatni).

(Feljebb olvastam, hogy valaki hazamnet a műtét után.. NE TEDD!! Én ott is hasnyálmirigy gyulladást kaptam, ami nagyon veszélyes. Otthon csak azt hinnéd lázad van, bekapsz egy lázcsillapítót, közben meg a hasnyálmirigy gyulladás elvisz!!!)


Rizikó, hogy a baba ezalatt leszokik a szopizásról, hiszen ezalatt tápszerezned kell a cumisüvegből.


De mégis a legfontosabb – ha görcsölsz, ne húzd tovább, menj kórházba, vetesd ki, mert inkább nőljön fel anyatej nélkül a babád, mint anya nélkül.

2010. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes felvilágosítást, sajnos nem kerültem el a műtétet és mikor a pici 3 hónapos volt megműtöttek (addig az orvos nem javasolta mert laza a hasfal és csak végszükséglet esetén műtenének)Azóta már jól vagyok, nem érzek semmit, bármit ehetek, bár nem szokásom nehéz ételeket enni.A tejem nekem is utána elapadt, nem tudtam semmivel visszahozni, de vannak jó tápszerek és a pici is megszokta. A lényeg, hogy jól vagyok és nincsenek azok a nagy görcseim és a műtét sem volt vészes.
2010. márc. 3. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!