Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha átszoktam "fordított...

Ha átszoktam "fordított életre", hogyan szokjak vissza?

Figyelt kérdés

Elég kínos, de mióta itthon ülök (nem kapok munkát), igen gyorsan összekuszálódtak az alvási szokásaim.

Egész éjszaka fent vagyok, majd reggel 7 körül - miután elindult a párom dolgozni - lefekszem, és alszom du. 3-4ig.

Elég kínos, mert ha kapok munkát hogyan járok be délelőttre?


Próbáltam már nem lefeküdni napközben, kb. 3 napig folyamatosan ébren voltam, mert éjfél körül mindig magamhoz tértem.

Ha mégis elszenderülnék még este, maximum hajnali 2kor felébredek, reggel "bekómázok".


Ilyenkor mi a teendő? Hiába minden, ha lefekszem este kikapcsolok mindent, órákig forgolódom, de nem alszom :(

Próbálok sportolni, lefárasztani magam, felkelni reggel és elmenni itthonról, semmi nem segít...


2012. jan. 23. 01:25
 1/5 Darkkingdom ***** válasza:
Az az igazság hogy én is hasonló cipőben járok!Számomra sem segített semmi mint haog ylátod most is ébren vagyok:) lehet nem alegjobb megoldás...de nekem bevállt,hátha segít!A lényeg az amit csináltál,hogy ne feküdj le egy éjszaka (Mert úgysem bírsz) másnap se feküdj le reggel és (ittjön a lényeg) XANAX!bizony xanaxot beveszel késő délután ha kell 2-t és este elfogsz tudni aludni!(Lényeg hogy nem kell a legerőssebb xanax)de az sme muszály..lehet másfajta nyugtató is,vagy éppen altató,de a xanax nyugtat is ...próbáld ki anniyt megér!
2012. jan. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, kaptam anno frontint, még van egy pár szem...

csak nem szedem, mert fáj a fejem tőle.

De lehet megpróbálom, köszi a tanácsot :)


Igazából szerintem a magány a baj, abban az időintervallumban mikor aludni szoktam, senki nem ér rá soha... tehát egyedül ülök itthon, takarítgatok, nézek ki a fejemből :)

Így meg legalább mellettem alszik a párom, aztán mielőtt hazaér munkából még pont van időm rendet tenni, és főzni egyet.

Meg reggelit is tudok készíteni neki :)

Szerintem őt nem zavarja, inkább a hörcsögöm kap frászt tőlem, mert sosincs sötét a szobában :D

2012. jan. 23. 01:43
 3/5 Darkkingdom ***** válasza:
Azzz igen szegény hörcsög...XD bevörösödött szemekkel,folyik a nyála már XD Akkor igen itt a nagyobb trauma őt éri :D Mondjuk amit leírtál,így engem sme zavarna a párod helyében!De persze ez így neked nem jó!Próáld ki a xanaxot háth aattól nem áj a fejed!Kitartás,neked és a hörinek is :)
2012. jan. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

én is "éjszakai üzemmódon" vagyok.

nagyjából ugyanaz az átszokási folyamat, mintha amerikába utaznál, vagy ahogy erre rászoktál.


ha gyorsabb módszer kell, és erős a szervezeted. azt mondom: pár nap keményebb (fizikai) munka.

mert attól elálmosodsz, főleg mivel, ha reggel kezdesz, eleve már fáradt leszel. ha még jobban lefárasztod magad, akkor hiába lenne ébren este a szervezeted, nem fogja bírni, és egyből elalszol.

csak a vágy lesz meg, az első nem-fáradt napodon, hogy újra ébren légy. de ez már pszichés. ha leküzdöd ok vagy.


ha fordítva próbálod, hogy nappal is alszol, meg este is akarnál, az nem nagyon fog menni, vagy legalábbis lassabb folyamat lesz, mert kipihenten elaludni nehéz.

ha beteg vagy, magas a vérnyomásod, vagy bármi egyéb, akkor a gyors módszer nem lesz neked a legjobb. akkor marad ez. hogy nappal is alszol meg este is. esetleg próbálj meditálva elaludni, úgy talán könnyebb


vagy harmadik, szervezetkímélő módszer: minden nap egy kicsivel (15-30 perc) később menj el aludni. egy idő után már újra éjszaka lesz, mikor aludni mész.

ha nagyon fáradt vagy, akkor ne minden nap menj el később, hanem előbb szokj rá hogy akkor 1 órával később és azt néhány hétig. utána újból egy órával később.

2012. jan. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Aspartia válasza:
én is iylen vagyok, és őszintén szólva IMÁDOK nappal aludni! :D úgyh szerintem keress valami esti melót. Én is azt fogom tenni.
2013. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!