Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fémérzékenységgel kapcsolatos...

Fémérzékenységgel kapcsolatos kérdés!?

Figyelt kérdés

Kb 5 éves koromban derült ki, hogy fémérzékeny vagyok. Azért nem allergiát írok, mert olyan súlyos tüneteim nincsenek, mint amit sok helyen lehet olvasni, szóval a melltartó kapcsa, az övcsat, a fém gomb, de még a fém karkötő, vagy nyaklánc sem irritál.

Eddig csak fülbevaló esetén jött elő a dolog. Ha nem arany van a fülemben, hanem bizsu, egyből begyullad, csomós lesz a fülcimpám azon része, ahol érintkezik a bőr a fémmel.

Viszont nagyon szeretnék (nem arany) fülbevalót hordani. Honnan lehet kideríteni, hogy pontosan milyen fémre vagyok érzékeny? Ezt egy sima allergia vizsgálaton megmondják? Vagy egyszerűbb venni többféle fülbevalót, és kipróbálgatni? Egyáltalán mi a különbség a nikkelmentes, vagy az orvosi fém között? Vagy van még másfajta is, ami esetleg jó lehet nekem?

Köszönöm, aki tud válaszolni erre a sok kérdésre!



2012. jan. 23. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Színtelen körömlakkal bekened a betenni kívánt fülbevalót és egy kis ideig nem fog bántani. Nekem csak az arany és az ezüst ami nem okoz kiütést. De a lakkal néha megoldom. Nálam működik.
2012. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, már máshol is olvastam ezt, mindenképpen kipróbálom.
2012. jan. 24. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Időnként le kell szedni a lakk réteget. Aztán mehet újra a pamacsolás:))
2012. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!