Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sípcsonttöréssel kapcsolatos...

Sípcsonttöréssel kapcsolatos tapasztalatok valakinek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a végéből tört le egy darab. 3hónapig fekvőgipsz majd tegnap kivették a csavarokat úgy hogy februárban történt.
2011. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor neked sokkal rosszabb volt, az enyém jó állású törés, ezért nem műtötték, csak én is gipszben leszek 3 hónapig.


Te mennyit tudtál mozogni a gipszedben? Tisztálkodás, fürdés ilyesmi, hogy ment?

2011. dec. 23. 16:19
 3/6 anonim válasza:
kérdezd David Villát
2012. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:)
2012. jan. 14. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is fekvőgipszben voltam.

Nagy szemeteszsákot húztam rá, beültem a kádba, azt a lábamat oldalt kilógattam, és rendesen lemodakodtam.

Mozogni mankóval tudtam.

2012. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

sipcsontöréssel műtöttek 9 hónapja. eddigi tapasztalataim


1-2. honapban fekvőgipsz, naponta reggel véralvadásgátlót lőttem hasba. feküdtem. nem lehetett ráállni.

2-3 . 2k hónap után gipszlevétel , de még 1-2 hétig nem lehetett ráállni, csak utána fokozatosan.

3. hó még nem tudok járni, a fekvés miatt nagyon kezdetleges a menésem . ( igy utolag mondom ne ijedj meg, mert jobb lesz sokkal)

töréstől ( műtéttől) számított 4. hó még sokkal vékonyabb a beteg lábam, az izom még nem jött helyre rendesen, nagyon nem erőltetem, csak gyogytorna, meg járkálok néha otthon, keveset utcán.. ahogy általában szokás. semmi extra sport stb.

5.-6-hó itt már jobb minden... a gyogytorna ilyenkor már sokkal jobban megy... 2 hét ( 6k hó) és már nem kell menni a gyogytornára.

7-9 h itt már sokat javul szinte már alig látszik hogy vékonyabb az izom ( vádli) a beteg lábamom. most vagyok a 10 hóban , most már jó ( jövőre még nem tudom kiveszik a csavarokat)

üzenet akinek most fekszik gipszben sípcsontöréssel


TÜRELEM .. és türelem az kell sok...töréstől számítva 7 hónap és jó lesz!!


ja..apropo..sajnos pár kilót a fekvés miatt fel fogsz szedni:)

2014. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!