Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körzeti háziorvosra is érvénye...

Körzeti háziorvosra is érvényes a szabad orvos választás?

Figyelt kérdés

Sajnos a mi körzetink egy nemtörődöm barom, már bocsánat.

Rendszeresen félvállról veszi a dolgokat.

Most is lementem, mert csütörtökön meghúzódott a térdem, vagy nem tudom pontosan mi van vele, megtámadott egy kutya és ahogy elugrottam megfájdult.

Elmondtam neki hogy sérültem meg, rá se nézett csak felírt valami krémet, nem is értem hogy ír fel bármit ha nem látja mi a baj..., meg megkérdezte hogy szedtem-e rá valamit.

Mondtam hogy nem mert csak Flemacom van itthon amit régen kaptam váll ízület gyulladásra és nem tudom ez jó-e, erre megvonta a vállát és flegmán mondta hogy jól van azt szedjem.

Szeretnék átmenni ezek után a másik körzet orvosához, mert róla tudom hogy lelki ismeretesen végzi a dolgát.

De nem tudom hogy átmehetek-e, úgymond köteles-e átvenni, vagy csak a szakorvosokra érvényes a szabad orvosválasztás.


2012. jan. 24. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Háziorvoshoz is oda mész, ahová jólesik.
2012. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
átmész a másik orvoshoz. megkéred, h vállaljon. ha nem tartozol az ő területéhez, akkor nem kötelezi semmi, h vállaljon. próbálj hivatkozni családtagra, aki hozzá jár stb. onnan a doki kikérőt küld a jelenlegi orvosodnak, a kártyádat meg átküldik a postán. és ennyi.
2012. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orvosnak meg van a TB szerződött köteles területe csak azt köteles felvenni akinek ott az állandó lakása.Amit leírtál ott én nem látok olyan szörnyű hanyagságot nem szakorvosa a témának felírt amit gondolt rá és ha nem használ visszamész akkor tovább küld. Meg se vártad hogy használ e.
2012. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó, az ízület vizsgálatának nem a ránézés a módja. megmozgathatta volna stb... sanszosan a kérdezőnek nincs nagy baja, csak fáj még pár napot a térde, de akkoris kizárhatta volna, h nincs komolyabb baja...
2012. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"de akkoris kizárhatta volna, h nincs komolyabb baja..."


Ja, ja. Legalább hasra eshetett volna az ijedtségtől, és kiírhatta volna a súlyos beteget 6 hét betegszabira.

De a dokik már csak ilyenek.

2012. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze várhatok pár napot hogy hat-e a krém meg a gyógyszer, de az a fáj a térdem az konkrétan azt jelenti hogy nem bírom mozgatni, a doki meg nem csak hogy nem tapogatta meg, hanem szó szerint nem nézett rá egy pillantást sem.

Ez pedig nem az első eset.

Amikor a váll ízület gyulladásom volt, akkor mivel nagyon fájt, elmentem a doktornőhöz, mivel az én orvsom már nem rendelt.A doktornő akkor fogadott, mert sürgős esettnek vette.Megnézte, ő adta rá a gyógyszert, és elküldött röntgenre.Mondta hogy a röntgen leletet vigyem vissza a saját dokimnak, és készüljek fel mert naponta le kell majd járnom injekcióra.Levittem a leletet, elmondtam hogy a doktornő küldött el röntgenre, és anélkül hogy kivette volna a felvételt a borítékból és megnézte volna, vissza adta és közölte hogy beküldhetem a következő beteget.

1 hónap múlva ugyan úgy begyulladt, lementem és csak 1 algopyrint írt fel, semmi mást.Meg se kérdezte van-e gyógyszerem...


Persze nem szakorvos, viszont ha nem ért hozzá akkor utaljon be valahova ahol értenek hozzá.

2012. jan. 24. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
NEM betegszabadságról volt szó, hanem vizsgálatról... a hozzáértő háziorvos legalább ennyit megcsinál. aztán dönt a kezelésről vagy elküldi röntgenre...
2012. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!