Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szédüléskor láttátok már a...

Szédüléskor láttátok már a szemeteket?

Figyelt kérdés
Biztos szórakozott már mindenki azzal (inkább gyerekkorba(énis az vagyok) hogy elkezd pörögni és utána jól elszédül. Nos..:D Én azt csináltam, hogy anyukám iPhonejának az első kamerájával a fejemet videóztam pörgés közbe és mikor elszédültem azt is levideóztam, hogy mit csinál a szemem mert eddig nem tudtam rájönni hogy mikor megszédülök akkor miért nem látok normálisan.....:D Azt láttam a videóban hogy a szemem jobbra balra korlátlanul mozog ..:D Szerintem tök vicces. Ti láttátok már magatokat a szédülés hatása alatt????

2012. jan. 25. 18:51
 1/4 anonim válasza:
ez nekem eszembe sem jutott még..:D Valószinűleg azért mozog, mert mikor pörögsz, mindig csak egy kicsit tudod elkapni az adott tárgyat a szemeddel, majd mész a következőre, így mozog a szemed, majd megálláskor még bennemarad reflexxerűen:)) jó hogy leírtad, de azthiszem nem fogom kipróbálni:D
2012. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ez nekem eszembe sem jutott még..:D Valószinűleg azért mozog, mert mikor pörögsz, mindig csak egy kicsit tudod elkapni az adott tárgyat a szemeddel, majd mész a következőre, így mozog a szemed, majd megálláskor még bennemarad reflexxerűen:))"


Ahhoz képest, hogy ez egy laikus megközelítése, egészen frappáns. :)

A folyamatot nystagmusnak nevezik, teljesen természetes, és igen szép az élettani alapja.

2012. jan. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
hehe. Köszönöm:) igyekeztem saját tudásom szerint megmagyarázni.
2012. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tpetra válasza:
Már én is néztem, szerintem nagyon érdekes, de lehet hogy azért ilyen mert utána mindenki ide-oda kapkodja a szemét...
2012. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!