Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cigifüsttől éghet a gyomrom?

Cigifüsttől éghet a gyomrom?

Figyelt kérdés

mondhatni gyakran ég a gyomrom, de szedek rá gyógyszert, meg tudom kezelni a dolgokat.. csak azt vettem észre h egyre többször kezd el úgy égni hogy nagyon de nagyon füstös lakásban vagyok ismerősnél, és amint felállok úgy elkezd égni h kb levegőt nem tudok venni...

ilyen lehet még a sok gumicukor..?

tudom h ezek nagyon furcsán hangzanak de mágis ugy gondolom h ezek közrejátszhatnak...

meg esetleg a vizipipa?

amugy nem dohányzom,és ritkán eszem gumicukrot...


2012. jan. 26. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A cigaretta és a passzív dohányzás sosem javallt, ha valakinek érzékeny rá a gyomra. Minden kezdődő gyomorbaj esetén az az első, hogy elmondják: abba kell hagyni a dohányzást. Nekem idült gastritisem, refluxom és hasnyálmirigy-gyulladásom van. Immár 3 és fél éve orvosi tanácsra abbahagytam a cigit – nagyon nehéz volt, de az orvos elmondta, hogy amíg láncdohányosként szívom a cigarettát, ne is várjam, hogy javulhat a helyzet. Aztán elhagytam a kávét is, az is a csersav tartalma miatt okozhat savtúltengést. Ahogy az erősre főzött tea is.


Én a harmadik emeleten lakom, és rohadtul bosszant, hogy a szomszédok nyáron egész nap pont az erkélyem alatt ülnek, és fújják nekem befelé a füstöt a házba. Össze is vesztem már velük mondván: Nem azért hagytam abba a füstölést, hogy a másét szívjam. De egy barát ezt megérti (ha nem, akkor nem barát), és megteszi, ha vendége van, mérsékli a dohányzást, esetleg a cigi idejére kiálltok a teraszra (neki is jót tesz egy kis oxigén), esetleg sűrűbben nyit ablakot, és tekintettel van a vendégére.


A gumicukornak meg kell nézni az összetevőit, mert van abban guár-gumitól kezdve fenil-alaninig minden sz@r, elvileg kis mennyiségben nem kéne, hogy panaszt okozzon, de ki tudja. A fenil-alanin pl erős hashajtó hatású szer.


Amúgy milyen betegséggel gyógyszereled magad? Ki van vizsgálva az a gyomorégés, vagy csak szeded a reklámozott csodasz@rokat?

2012. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát van egy tuti kombóm: a pepsi (ezt orvos ajánlotta), és a nilacid (ezt pedig nagypapám (belgyógyász) ajánlotta.

a reklámszärokat nem szedem, semmit nem használ...

2012. jan. 26. 23:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a cigi savat csinál és az édesség is.
2012. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!