Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a gyomrom ha sok a...

Miért fáj a gyomrom ha sok a savam? Mi a legjobb savlekötő gyógyszer?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 13:36
 1/10 anonim válasza:
Gyógyszertárban nagyon sok féle fajta savlekötőt lehet kapni.Nekem nem vált be egyik sem. Végül inkább elmentem dokihoz. Gyomor tükrözés, és kaptam egy gyógyszert amit kúra szerűen szedek. Azóta nagyon ritkán van savam.
2012. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

met marja a gyomrod belülről ha nem eszel annyit amennyit kéne hogy a savad lekösse :/

vagy keveset eszel,vagy ha nem akkor meg orvoshoz kéne menni hogy írjon fel valamit

2012. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előfordult, hogy nekem is sok volt a gyomorsavam. Pár éve még a kalcium-pezsgőtabletta segített, de most, amikor az ünnepek alatt ismét előjött mint a haspuffadás és hasmenés velejárója, már nem nagyon hatott. Próbáltam a háztartási kekszet is, de nekem a Salvus-víz vált be, és mostantól ha megint előjön, nem kérdés, hogy azt fogom inni. Annyi, hogy valami borzalmasan pocsék íze van (sós), de ha már nagyon kínoz a gyomorsav, mindenképpen megéri. Nekem már az első korty után megszüntette a savat. Ez nem reklámszöveg, valóban így volt. Csak ajánlani tudom. Gyógyszertárakban lehet kapni.

20 éves srác voltam.

2012. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Épp azért fáj,mert sok a savad.Én a Quamatel 20 mg-osat ajánlanám.(Én is azt szoktam szedni ilyen helyzetekben).A háziorvossal fel tudod íratni.
2012. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyomorfekélyem van, az iszonyatosan fáj. Az orvosom írt fel gyógyszert, egyedül az segít, és emellett étrend változtatás javasolt.
2012. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért mindenekelőtt próbálj változtatni az étrendeden. Kerüld a zsíros kajákat és a nagy mennyiségű ételt. Helyette egyél többször kevesebbet, próbáld meg. Orvos nélkül ne szedj gyógyszert. EGyszer próbáltam a Quamatelt és annyira lecsökkentette a savat, hogy nem tudtam emészteni.
2012. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
13:54-es.Szerintem nem a zsíros kajákon és a nagy mennyiségen múlik,hanem olyan ételeket nem szabadna ennie,amik savat csinálnak.Pl:savanyúság,csípős ételek,alkohol stb..A Quamatel szerintem az egyik legjobb gyógyszer ez ellen.Nekem is és még jó pár ismerősömnek is ez vált be.Ezért is ajánlottam.Érdekes.Nálam pont fordítva van,mint Nálad.Az emésztést is felgyorsítja.
2012. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A zsíros és nagy mennyiségű kaja gyógymódja a:Bilagit.
2012. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legjobb, leggyorsabban hat gyomorsavra reggel éhgyomorra 1 kávéskanál nyers búzadara (gríz).

Olcsó, biztos találsz otthon, nincs mellékhatása és biztosan hat.

Éhgyomorra bevéve összeszedi, felissza a savatés és alul kiűrül normális körülmények között

üdv.

2012. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Heló!

Nekem rendszeresen égett, fájt a gyomrom.Számtalan gyógyszert kipróbáltam eredménytelenül.

Majd kaptam egy ismerősömtől egy "bázispor" nevű gyógyszertári szert , csodát tett ajánlom bárkinek.

(Kb 30 dkg -os csomag 600Ft és ez nem vicc!

2012. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!