Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet egy antibiotiku...

Mi bajom lehet egy antibiotikum kúrától (Duomox 750 mg), ha csak a pattanásaim miatt szedem?

Figyelt kérdés
Egyáltalán használ a pattanások ellen?
2012. jan. 30. 20:48
 1/7 anonim válasza:
50%
Az antibiotikum nem használ pattanás ellen!
2012. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%

Nem pattanásra vannak az antibiotikumok.. de nekem sajnos hüvelygombám szokott lenni tőle, ugy felbolygatja a szervezetem... :(

Antibiotikumot csak komoly esetekben szabad szedni, mert lepusztitja a kis szervezeted.. mint egy dózer.. nem is értem hogy honnan jött az hogy antibiotikumot kapj pattanásra..

2012. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem inkább be sem veszem. Köszi a válaszokat! :)
2012. jan. 30. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki írt neked antibiotikumot, és miért?

Ha dokinál voltál, és ö ítélte meg, hogy az kell neked, akkor ne itt kérdezd meg tőlünk.

2012. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igenis van olyan eset, hogy antibiotikumot írnak pattanásra - ha bőrgyógyász írta, akkor szedd be! A "tájékozott" első két válaszadónak jelezném, hogy a pattanásokat is egy baktérium, a P. acne elszaporodása okozza, így csúnyább aknére elég gyakran írnak antibiotikumot, főleg kamaszoknak. A Tetracylcin-Wolff tablettát majdnem kizárólag csak pattanásra írják és Duomoxot is láttam már csúnya gyulladt, elfertőződött arcbőrre írva, de ez mondjuk kevésbé jellemző.


Ha az orvos úgy ítélte meg, hogy a pattanásaid csúnyák, elfertőződtek (mondjuk mert vakarod magad, vagy a borotválkozástól), akkor szükséges és használ is az antibiotikum kúra, magadtól azonban tényleg soha ne szedj be ilyesmit!

2012. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, bőrgyógyász írta fel, csak nekem is fura volt. Kérdeztem tőle is, hogy biztos jó lesz-e ez így, persze nem akartam a tudását kétségbe vonni, szóval inkább csak óvatosan célozgattam rá. Gondoltam, hogy azért itt is megkérdezem, hátha már másnak felírták ezt a gyógyszert, és így van személyes tapasztalata. Egyébként lány vagyok, és most valahogy hirtelen jöttek ki rajtam, elég "szokatlan" pattanások; és igen, sajnos a vakarásra is hajlamos vagyok. Lehet, hogy hormon probléma, de endokrinológushoz csak májusra kaptam időpontot.
2012. jan. 31. 12:11
 7/7 A kérdező kommentje:
És nektek is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 31. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!