Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fájhat a bal karom?...

Miért fájhat a bal karom? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem fekvőtámaszokat csinálni, és feltűnt, hogy egy idő után el kezd fájni a bal karom. Mintha kicsit zúzódna, vagy a törött csont utófájdalmait érezném, miközben soha nem volt még csak elrepedve sem. Mivel naponta fekvőtámaszozok (mert nem valami megterhelő testedzés), így szinte állandóan érzem. Nyilván nem szakorvosi diagnózist várok, csak tippeket, esetleg ötleteket, hogy miért lehet (mennyire lehet veszélyes), illetve esetleg mit lehetne tenni ellene. Ja, edzések előtt általában bemelegítek, szóval nem hinném, hogy húzódás lehetne, vagy még túl merevek az izmaim. Fogalmam sincs. Régebb nem tapasztaltam ilyet.


Előre is köszönöm a válaszokat :-)


2012. febr. 2. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Na akkor most tisztázd le magadban, hogy izom fájdalom, avagy valamelyik hajlatban porc/csont. Ha izom, vagy szalag, akkor lehet hogy volt egy húzódás, vagy gyulladás, amiből még nem épült fel teljesen az izom, ilyen esetben kicsit pihentetni kéne.


Ha hajlatban ropog vagy kattog terhelés közben, akkor lehet érdemes lenne elmenni egy röntgenre, hogy nincs-e porc kopás, vagy hasonló.

2012. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, nem hajlatban, hanem a bal alkarcsontom/csontjaim területén érzem... Nem tudom eldönteni pontosan, hogy izom- vagy csontfájdalom (esetleg izület). Igen, szerintem is, de mire teljesen regenerálódna, szerintem több hétig is eltarthat, annyi ideig pedig nem szeretném kihagyni a fekvőtámaszozást...
2012. febr. 2. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!