Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki bekerül a pszihiátri...

Ha valaki bekerül a pszihiátriára még van esélye, hogy kijöhet?

Figyelt kérdés
Egy barátom (nagyon egyedi kicsappanó személyiség) kiakadt valamin (sokmindenen) és hát bevitték..... Mütétet akarnak az idegsebészeten!.... Az illető az egyik pillanatban jólvan a másikban már nem teljesen' de szerintem csak idő kell neki! Ki fogják engedni? :o
2012. febr. 3. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miután nem ismerjük az egész kortörténetet nem tudjuk ki jön-e de, akik oda bekerülnek azok nagy része kijön nem marad bent mindenki örökre. Főleg hogy az OPNI már megszűnt nem is tudom hol tarthatnák hosszabb ideig bent. A kórházakból hamar kiszórják az embert. De biztos van valami utógondozó.

Kérdés, hogy a beteg mennyire együtt működő mennyit javul az állapota. A személyiségen sokat lehet változtatni ha a páciens is akarja a javulást.

2012. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ajjaj. A pszichiátriára vitték, és az idegsebészetre került? Ez elég érdekes. Pszichiátriai betegséget nem kezelünk operációkkal, esetleg ha valamilyen tumor okozott valami rohamot, vagy mi történt? Nem kerek a történet így.


Másrészt a pszichiátria is csak egy kórházi/klinikai osztály, természetesen kiengednek onnan, amint az állapotod megengedi, ambulánsan folytatják a kezelést.

2012. febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A pszichiátria egy dolog, de ezt az idegsebészetes dolgot nem nagyon értem. Ha tudod írj pár részletet, ebből nagyon nem lehet sokat leszűrni.
2012. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amm..... Volt korábban már szívrohama az élet nagyon szemetül bánik vele, ezt már ő se bírhatta sokáig.......... :(
2012. febr. 3. 23:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Így sem tudom elképzelni a szituációt, amelyben egy szívrohammal (kardiológiára, esetleg szívsebészre tartozik) a kórelőzményben, egy kiborulás (?) után valaki a pszichiátriára kerül, majd az idegsebészeten kívánják műtéttel megoldani a gondot. Valahol félresiklott ez a sztori.

Mindegy, a pszichiátria nem börtön, hanem kórház, amint gyógyulttá válik az illető, megírják a zárójelentést, és mehet haza. Működést tekintve nem sokban különbözik akármelyik másik osztálytól.

2012. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ajjaj. A pszichiátriára vitték, és az idegsebészetre került? Ez elég érdekes. Pszichiátriai betegséget nem kezelünk operációkkal, esetleg ha valamilyen tumor okozott valami rohamot, vagy mi történt? Nem kerek a történet így.



Te sem láttad/olvastad még a Száll a kakukk fészkére című remekművet:)

2012. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ellenben orvos vagyok.
2012. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ellenben orvos vagyok.


Ellenben humorérzéked sincs!:)

2012. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, jogos. :) Bocsánat, hulla voltam, nem éreztem az iróniát. :/
2012. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha az idegsebészetre viszik, akkor jó eséllyel valamilyen organikus agyi betegsége van, ami még pszichiátriai tüneteket is okozott. Vagyis, jó eséllyel az idegrendszeri eltérés az elsődleges (stroke, daganat stb.), a pszichiátriai zavar pedig csak az előbbinek a következménye. A szívinfarktus az előzményben is ezt erősíti, mivel akinek a koszorús erei rossz állapotban vannak, annak jó eséllyel az agyi erei se rózsásak...

Mivel nem tudjuk, hogy mi a baja, és az milyen súlyosságú, ezért csak általánosságban annyit lehet mondani, hogy az idegrendszeri probléma megoldása az esetek nagy részében megoldja pszichiátriai tüneteket is.


Amúgy tudtommal az országban sehol sem végeznek manapság primer pszichiátriai (vagyis szervi eltérés nélküli) betegségek kezelésére idegsebészeti műtéteket.

2012. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!