Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hányok mindig?

Miért hányok mindig?

Figyelt kérdés

Halihó!

21 éves vagyok, egy éve crohnos.

Miért van az, hogy mindig hányok egy kicsit, minden étkezés után? Nem úgy, mint a reflux (szedek quamatelt napi 80mg-ot) tehát nem savas, hanem egyszerűen kijön a legutóbbi (néha előzőnapi) kaja emésztetlenül, de annyira, hogy ízre, halmazállapotra nem igazán változik a bennem töltött idő alatt.

Ez nem jelentős mennyiség, van, hogy olyan kevés "jön ki", és olyan hirtelen, előzmény nélkül, hogy automatikusan visszanyelem, a súlyom nem változott miatta, sem az étvágyam, se semmim. Csak egy kicsit zavaró (most is véletlenü lehánytam a házimat)

Mit lehet ezzel kezdeni / mennyire normális ez crohnosoknál?

köszi szépen


2012. febr. 4. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de a lehánytam a házimat-on mosolygok. :D


Amúgy kicsit sem normális, menj el gastróshoz, ő biztos tud mondani valami értelmeset.

2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz! Mióta van ez így veled? Komoly is lehet, szerintem gyomorszáj probléma, és ha nem szívódik fel a kaja amit megeszel, előbb utóbb nagyon beteg leszel!
2012. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, a crohn az már komolynak számít, gondoltam annak valami kísérője Tavaly csináltag gyomor-bél passage-t, gyomortükrözést, de nem találtak semmit. Azért kaptam quamatelt, de az csak annyit segített, hogy legalább nem mart annyira, mert nem volt savas.

És nem igazán szeretnék még egy gyomortükrözést - azt nem kívánnám senkinek :)

2012. febr. 4. 22:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még hozzá kell tenni, hogy Áprilisig Franciaországban vagyok, és drága az orvos
2012. febr. 5. 10:50
 5/5 anonim válasza:

A crohn betegeknél az étel felszívódása is nehezebben történik. Többször kell enni és kevesebbet, ezért is, hogy

ne terheljük a beleket meg. Figyeld meg milyen ételeket tudsz megemészteni nehezebben. Lehet a fehér lisztet is kerülnöd kell. Amúgy akut szakaszban hányással is járhat a betegség, még gyógyszer is okozhatja, amit szedsz.

2012. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!