Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a páromnak...

Mit tehetek, ha a páromnak utazási betegsége van?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
daedalon
2012. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Vegyen be daedalont!

2012. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Daedalont szedethetsz vele 3x1-es adagolással, már az utazás előtti estétől kezdve. Az utazási betegség ált. amiatt jön létre, hogy túl érzékeny a fülben található egyensúlyszerv: a Daedalon ennek az érzékenységét csökkenti, így ezen keresztül a hányingert. Enyhe nyugtató, álmosító hatása is van, ami jól jön, ha utas, de gond lehet, ha esetleg ő az, aki vezet: ebben az esetben esetleg a homeopátiás Cocculinet lehet megpróbálni, ami - mint minden homeopátiás szer - valakinek nagyon beválik, de valakinek egyáltalán nem. Az utazás előtti napon és az utazáskor kerülni kell az alkoholt, diétás, könnyű ételeket és hideg italokat kell fogyasztani, ill. ha esetleg hasmenéses is, akkor Enterobene/Imodium/Lopedium bevétele az utazás előtt, ill. az utazás során segít.
2012. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szeretnénk egy-két hétre elutazni a szülőfalujába, hogy jobban megismerkedhessek a családjával, megnézzük a környéket, stb. De kb. 10 órás az út, ő pedig nem bírja túl jól az utazást. Autóban, ha lehet előre ül, buszon is, és a csak egy órás utat is inkább végigaludja. Arrafelé az utak nem túl jók, ezért valószínűleg nem busszal, hanem vonattal fogunk menni(ott nincsenek kátyúk, és wc is van). Én imádom az ottani tájat, teljesen izgalomba hoz, ezért én szeretnék lehetőleg nappal menni, ő nem mondta, de valószínűleg inkább éjszaka menne, és átaludná az utat.

Tehetek-e valamit, és mit tehetnék azért, hogy élvezhetőbbé tegyem számára az utat? Van pl. erre valami gyógyszer, vitamin, gyógynövény stb.?

2012. febr. 6. 18:46
 5/7 A kérdező kommentje:

A daedalon jónak tűnik. Esetleg emellé még kamillás, gyömbéres tea? És B6 vitamin /MagneB6?? Beválhat?? Esetleg lehetne mindet? Vagy az már kicsit sok..?

Egyébként főleg hányingere van ilyenkor, szédül, fáj a feje.

2012. febr. 6. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyömbér nagyon jó hányingerre, viszont élénkít, a B6 vitamin vagy a Magne B6 meg szerintem felesleges, de egyikkel sem ártassz! A Daeadalon szerintem tökéletesen elég lenne, esetleg ha nagyon ideges, akkor kis Valerianát is adhatsz mellé.
2012. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehettek nappal is, ha daedalont vesz be.

Én félszemtől is alszom, mint a bunda.

2012. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!