Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüneteim vannak a cukorbetegsé...

Tüneteim vannak a cukorbetegségre. Még megelőzhetem, vagy szerintetek mostmár késő?

Figyelt kérdés
Apum cukorbeteg pár éve.És énis nap mint nap megtapasztalom hogy ez egy szörnyű betegség, és soha nem akarok én is cukorbeteg lenni.Minden tünetem megvan az elsőfokú cukorbetegségre.Túlsúlyos vagyok, fáradt, letört, éhség érzetem van és ma nagyon kívánom a vizet is, nagyon sokat ittam.Ez nem vicc, mert pár hét múlva kialakulhat a cukorbetegség.Eddig nem vettem komolyan, és nagyon sok édességet zabálok, nem tornászok.Ma este biztos hogy mozogni fogok valamit, mert ez így nem mehet tovább.Szerintetek van esély hogy a tünetek mellett még megelőzzem a cukorbetegséget?
2012. febr. 6. 18:56
 1/3 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok.
2012. febr. 6. 18:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Azzal kellene kezdeni, hogy elmész a háziorvoshoz és kérsz beutalót vér és vizelet vizsgálatra.

És az eredménytől függetlenül is elkezdesz mozogni, és kicsit egészségesebben táplálkozni!

2012. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is tényleg irány az orvos. Veszélyeztetett csoportban vagy mert a hajlam örökölhető és még a súlyod és az életviteled is mind olaj a tűzre. Nem csak a vér és vizelet vizsgálat miatt menj el, hanem azért is mert ő tényleg meg tudja mondani milyen módszerrel fogyj le.


Másodszor maga a kövérség is okozhat fáradságot, szomjúságot. Én is voltam 92 kg. és akkor bizony sokkal nehezebben ment minden, mindig fáradt, kimerült voltam nehéz volt cipelni a súlyt és folyton izzadtam, szomjas voltam. Most 65 kg vagyok és teljesen más érzés. Nincs olyan terhelés a szíven.


Kapásból így annyit tanácsolnék azonnal hagyd el az édességeket, a cukrot és cukrozott dolgokat.

Tornázz, mozogj akkor is ha most még a hátad közepére sem kívánod. Majd megszokod és az eredmény örömmel tölt majd el.

Kevesebb szénhidrátot egyél -tészta, krumpli, a rizs még elmegy, lisztes dolgok.

Inkább reggel indítsd a napot szénhidráttal később délután már hanyagold és este 6 után semmi, de tényleg.

A folyadékról ne feledkezz meg. Nem kell túlzásba vinni de napi 2-3 liter ásványvíz kell. Szénsavmentes.

Főleg zöldség, gyümölcs, főzelék, leves, párolt-főtt csirke ill. hal legyen túlsúlyban.

Le kell szokni-legalábbis egy időre- a sertés húsról, zsírról és készítményekről. Lehet, hogy a koleszterined sincs rendben.

Én ezt tartottam hónapokig így sikerült lemenni 65 kilóra pár hónap alatt. Nekem egy vérvételnél volt enyhén magasabb a cukrom az átlagnál ezért mondta a doki, hogy akkor diéta és egy hónap múlva ismét vérvétel. Ha jó lesz az eredmény akkor diétás étrend mellett nem kell gyógyszer. Szerencsére lement de azért néha mérem az eredményeket és mindig jók. Lehet talán egyszer cukros leszek ez benne van a pakliban de így évekkel kitolhatom a gyógyszeres kezelést.

Először rossz volt mert állati édesség függő vagyok de a neten rengeteg diabetikus, alacsony szénhidrát tartalmú sütiket találtam. És most már azért lehet lazítanom a szigorú diétán.

Hajrá, ne várd meg míg apukád sorsára jutsz ahhoz még túl fiatal vagy.

2012. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!