Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám visszatartani a...

Hogyan tudnám visszatartani a fingást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szélgörcsöm van, vagy ahhoz hasonló. Idáig mindig vissza tudtam tartani, más nem érezhette vagy hallhatta. Viszont most.. folyamatosan azt veszem észre hogy kicsúszik, órán buszon, mikor állok, mikor megyek (hangja nincs). AZ érdekes az hogy én nem érzem a szagát. De úgy veszem észre a körülöttem lévők igen, és teljesen máshogy viszonyulnak hozzám: lenéznek vagy röhögnek (pl: idegen nyelvű órán pont azt a kifejezést vettük hogy büdös van, erre mindenki rám néz és röhög/mosolyog/krákog ill. jó hangosan mondogatják h 'nyissátok már ki az ablakot')

Próbálom tartani, de semmit nem ér, és konkrétan már elfáradtam.

Annyira kellemetlen, mit tehetek ellene?

Záróizmommal van valami baj?

15L



2012. febr. 13. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a záróizmaiddal van baj, hanem az emésztéseddel vagy a táplálkozásoddal ha ilyen sokat szellentesz. Menj el dokihoz egy laborvizsgálatra és egy dietetikushoz, akivel átbeszélheted a táplálkozási szokásaidat.
2012. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

az étkezésem bizony húzós. általában 4-5 körülre érek haza és akkor iszok és eszek először a napfolyamán.

lehet hogy tényleg ettől van?

2012. febr. 13. 18:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Az lehet a baj, hogy túl sokat eszel egyszerre! Nálam meg az volt, én lisztérzékeny vagyok és a diétás kész kaja nagyon drága, a másik, utálom a kaját magammal hurcolászni. Reggel bekajálok + nagy adag kávé és elvagyok egész nap is.....de du vagy este vigyázni kell, csak tányér ételt egyek, ne többet! Mostanában inkább délután eszem, nem este, de ha sokat eszem, bizony fingok rendesen! Mindegy, hogy mit! Lehet bármilyen extra diétás lisztérzékeny laktózmentes cucc - csak csak finggal jár, ha hirtelen terhelem meg a gyomrom. És bizony, én sem tudtam visszatartani, fingtam ott is, ahol nem kellett volna.....mióta MÉRTÉKKEL eszem, egy fing sem volt! Mondom, a mennyiséggel vigyázz. Nem szabad hirtelen tele pakolni az üres gyomrot!
2012. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Reggelizzél, mielőtt suliba mész, egy tányér kaja + kakaó vagy kávé....a gyomrod és a beleid ki fognak készülni, ha hirtelen nagyon megpakolod őket...
2012. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát az még talán oké, hogy nem eszel napközben, de miért nem iszol semmit?????
2012. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmi betegséged nincs, az étrendedet kell rendbe hozni. Kelj fel reggel korábban, reggelizz rendesen. Ne egyél puffasztó ételeket. Az iskolai szünetekben ne ülj a padba, hanem mozogjál.
2012. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

AZért nem iszom, mert nem vagyok szomjas, és így elfelejtem hogy inni kellene.

Tényleg teli szoktam pakolni a gyomrom miután hazaérek, és nem reggelizek. De akkor ezen változtatok.

köszönöm a tanácsokat

2012. febr. 13. 21:05
 8/12 anonim válasza:
100%
hat baratom egy jo fing az fel egesseg erezd csak el hadd menjen szabadon
2012. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
azóta sem javult a helyzet:((
2012. szept. 9. 18:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És orvosnál voltál azóta? Hiába írta itt sok előttem szóló laikus, hogy biztos nincs semmi bajod, csak egyél így-úgy meg mozogj, nagy valószínűséggel nincs igazuk. Az nem normális, ha valaki állandóan gázosodik. Gasztroenterológiára kell menni az ilyen panasszal. Lehet valamilyen táplálék-intoleracia a háttérben, de ami még valószínűbb, hogy a hasnyálmirigyeddel van a probléma. Ha az utóbbi felállás, akkor gyógyszert kell szedned, ami gyakorlatilag teljesen megszünteti a gázosodást. Viszont ha nem szeded a gyógyszert, diétázhatsz, mozoghatsz vagy csinálhatsz, amit akarsz, nem fog javulni az állapotod. Ha viszont liszt, vagy laktóz vagy egyéb érzékenységed van, akkor speciális diétára lesz szükséged. De abban is csak a gasztroenterológián tudnak segíteni.
2012. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!