Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelezhet a munkahely arra,...

Kötelezhet a munkahely arra, hogy elmenjek tüdőszűrőre?

Figyelt kérdés
Mivel 40 év alatti vagyok, fizetnem kell érte, és szó sem volt arról, hogy térítenék.
2012. febr. 13. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
bizony fizetős és évente kötelező a tüdőszűrés. Anélkül egy munkáltató sem vesz fel. Ha pedig már dolgozol, akkoris évente elküld az üzemorvos
2012. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem kötelezhet,annyiban mindenképp,hogy a demokráciád addig tart,akarsz-e náluk dolgozni,vagy inkább elszegődsz munkanélkülinek.És akkor máris inkább elmész és kinyögöd,ha anyagilag bele is rokkansz,és padlóra is küld a dolog.Mert az állásod az többet fizet,mint egy ilyen vizsgálat ára.


Amúgy dohányzol?Vagy esetleg dohányos helyen dolgozol?(Tudom,most elvben majdnem mindenütt tilos,de az már más lapra tartozik,hogy ebből a tilalomból a gyakorlatban mennyit érvényesítenek.Én pl. még most is ismerek olyan kocsmát,ahova ha az ember bemegy,vágni lehet a füstöt...

2012. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén úgy voltam ezzel,hogy ahol eddig dolgoztam,ott az üzemorvos nagyjából lesz*rta,hogy elmész-e,minden éven kérdezte,voltam-e,mondtam,hogy nem,aztán ennyi.Három évig dolgoztam ott.Most 2 hete jöttem el,nem a tüdőszürő miatt,hanem mert lejárt a projekt amiben dolgoztam.
2012. febr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 éve dolgozom ugyanott, de először említik a dolgot. Felvételkor szó sem volt róla, hogy tüdőszűrőt kérnek. Egyébként nemdohányzó hely.
2012. febr. 14. 00:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Kötelezhet. Mióta fizetős? Én mindig ingyen mentem a körzetibe, de más kerületekből jövőktől kértek ott pénzt.
2012. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!