Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feljelenthetem az orvost?

Feljelenthetem az orvost?

Figyelt kérdés

A fiamnak 1éve nagyon fáj a dereka....állandoan jártunk a körzeti orvoshoz,de csak fájdalom csillapított irt fel mindig,mondván nincs semmi baja csak megemelte magát...elküldte egyszer röngenre de az nem mutatott ki semmit,szerinte..

Aztán miután nem csinált semmit hiába kértem,elvittem maszek reumatologiára...ott kapott beutalot MR-CT-re.Kiderült gerinc daganata van,ki kell venni 2-3csigolyáját is a daganat miatt mert megtámadta már a gerincét...csavarozni kell....és ott lesz még a szövettan is...Hibás a körzeti orvos?meglehetett volna elözni,illetve hamarabb müteni,hogy ne legyen ekkora baj?


2012. febr. 16. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire előre haladott a daganat?Az mérvadó lenne a körzet orvos hanyagságát illetően.Vissza mentetek hozzá közölni a tényállást?Egy év sok idő.Hány éves a fiad?
2012. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Életem során annyi műhibát, téves diagnózist állapítottak meg, egy orvos sem hibás. A lóvét mindegyik elvárta, zsebre tette de a nem sikerült műtétekért, az évek óta tartó fájdalomért, szenvedésemért senki sem vállalt felelősséget.

Állam pénzén tanultak, keveslik a fizetést, követelőznek de a munkájuk sajnos a nagyobb százalékuknak csapnivaló.

Úgy tudom, mindenkinek a munkahelyén a tudásának a javát kellene adnia. Ez az egészségügyben régóta nem így van.

Tisztelet a kivételnek! Mert olyan is van.

2012. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb orvos hasonlóképpen cselekedne, úgyhogy perelni perelhetsz, de egy ilyenért nem fogják felelősségre vonni.

Onkológián dolgozom. Ennél sokkal durvább hibákkal is találkoztam már. Ha nem halállal végződik a történet, akkor senkit nem vonnak felelősségre (sok esetben még akkor sem).

2012. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fiam 25éves....A daganatot ugy irták a papira hogy agressziv fajta növekedésben,hogy milyen,jó vagy rossz indulatú az csak szövettan után derül ki..Az orvosnak mondtam....azt kérdezte,hogy kerültünk mi MR-CT-re? És nagyon jó ötlet volt elvinni maszek rendelöbe...ennyit mondott csak...
2012. febr. 16. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos de úgy tudom, hogy az elsődleges gerincdaganatok ritkábbak, gyakrabban más szervből keletkeznek áttétek a gerincben. Csináltak nála teljes kivizsgálást? Máshol nem találtak semmit? Sajnos hallottam egy olyan esetről, ahol a gerincfájdalom vitte orvoshoz a beteget (a gerincen valóban volt egy daganat) akinek kiderült, hogy a tüdejéből indult ki. Az ilyen eshetőségeket is ki kell zárni.

A körzetit én csak abból a szempontból nem értem, hogy 1 év panasz után miért nem folytatta a probléma okának a keresését... Tud erre magyarázatot adni?

Remélem nem lesz nagy baj. Jobbulást a fiadnak!!

2012. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen....volt teljes tüdő röngen,vérvétel,sziv vizsgálat...minden tökéletes....de most azért megijedtem,bár utána olvasva a neten,nem olyan ritka sajnos,és több fajtája van.
2012. febr. 16. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Tüdőrák nem okoz csontban áttétet. Ez fordítva szokott történni.

Szerintem annál a kedves ismerősnél akinek állítólag tüdőből indult ki, ott pont fordítva történt az eset csak későn vették észre.

2012. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. A tüdőrák sajnos OKOZHAT áttéteket a gerincben és csontokban, nem is ritkán.

Ha érdekel, az oldal közepén:

[link]

Negatív mellkasröntgen mellett a kérdezőnél valószínűleg nem ez a baj.

2012. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!