Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek erre van valami ötleteket?

Nektek erre van valami ötleteket?

Figyelt kérdés
Az egyik kolléganőm miatt írok nektek. Napok óta betegen jön be dolgozni, fél percenként fújja az orrát, a köhögésétől már a saját hangunkat sem halljuk. Már így is több munkatárs torokfájásra panaszkodik, nálatok is van ilyen, mit lehet tenni?

2012. febr. 18. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Távol maradni tőle, amennyire ez lehetséges és erősíteni az immunrendszereteket.

Nyilván nem jó kedvében jár be így is dolgozni, biztos nagy szükségük van a pénzre.

Tudom, hogy ez nem állapot, én sem örülnék ha így megfertőzne valaki, dehát manapság a legtöbb ember nem engedheti meg magának, hogy otthon maradjon.


Tudom, van táppénz, de az egyrészt nem sok, másrészt lehet, hogy ő neki az valamiért nem jöhet szóba. Nem tudjuk, hogy állnak az ügyei.


Esetleg finoman beszéljetek a főnökkel (azért ne rúgassátok ki a betegeskedőt), hogy tegyen valamit, vagy pedig egyre gyakrabban kérdezgessétek a beteget, hogy jobban van-e már (lehet nem törődik túlzottan a dologgal és semmilyen gyógyszert nem szed, de így mivel folyton ezzel szekáljátok kénytelen lesz) vagy javasoljatok neki valamit, ha van jó ötletetek, hogy gyorsabban meggyógyuljon.


Vagy egyszerűen menj oda hozzá és mondd azt megértően: Jaj, de csúnyán köhögsz, miért nem maradtál otthon pár napra?

2012. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!