Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

kb 2 éve szívritmus zavaraim vannak.

eleinte csak 2-3 havonta jelentkeztek , ám mostanra már napi szinten elő bukkannak ezek a kellemetlen érzések.

voltam már 3 x EKG vizsgálaton , de ott nem mutattak ki semmit, vérvételen is voltam... sehol semmi.

a tünetekről: ahhoz tudnám hasonlítani , mintha valaki benyúlna a mellkasodba, és össze szorítaná (de ez csak 1-2 másodpercig tart ) . volt olyan is , mikor 10 15 percig nagyon durván gyorsan el kezdett verni , olyankor szédülés émelygés halálfélelem...

ezeket mondtam a Dr-nak de ö csak nyugtatgat hogy nincs semmi.

(persze... ha most rám teszik azt a szaros EKG-t nyugalmi állapotban persze hogy nem mutat semmit)

olvastam róla hogy pánik betegség tünetei is hasonlóak, ám megmerem kockáztatni hogy közöm nincs efféle betegséghez , sokkal inkább valami szervi panaszra gyanakszom , de ezek a **** dr-ok csak viccelődnek velem.

(tudom milyen az ha normálisan ver a szív hiszem 2 ÉVVEL EZELŐTT SEMMI BAJOM NEM VOLT )

a 10 -15 perces "rohamok" ra vissza emlékezve mindig olyankor jöttek , mikor helyzetet változtattam, pl egyszer leugrottam egy padról , volt mikor nyújtózkodtam és akkor, volt mikor sokat lépcsőztem ...

magamról :

nem vagyok dagadék , nem cigizem , heti 4-5 sört iszom , és még sportolok is ERGO egészséges életmódot folytatok , mégis szar a szívem, valakinek van hasonló problémája?



2012. febr. 19. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Terheléses EKG-t kérjél, ott tudják kimatatni, ha szervi oka van. A pánik betegség ugye pont az, amit a műszer nem jelez. De megnyugtatlak, hogy nincs azzal nagy gond, ha nagyon ritkán, néha máshogy ver a szíved. Ez velem is elő szokott fordulni, bár én inkább tartós stresszes időszakban vettem észre, mikor olyan volt a munkahelyem, de akkor nyugalmi helyzetben is volt ilyen. Aztán azt otthagytam, és azóta csak egy évbe 2X 3X élek át ilyet, de én nem foglalkozom vele. Üzemorvos mondta, hogy a bal és jobb pitvarom vagy kamrám nem egyformán dolgozik, ami egy gyakori rendellenesség, de nem kell vele törődni.SZÓVAL NYUGI!
2012. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!