Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónapok óta nincs mensesem,...

Hónapok óta nincs mensesem, de biztos nem vagyok terhes. Baj ez?

Figyelt kérdés

Nem akarok dokihoz menni, mert nagyon vékony vagyok és biztosan anorexiára vagy hasonlókra fogná amivel elküldene a pszchihiátriára...


Régebben szedtem mindenféle vitaminokat, akkor még nagyon kevés és sűrű állagban de volt. Viszont most már az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé azt a sok vitamint.


2012. febr. 19. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Béres csepp+ c-vitamin nem annyira drága, egy 120 ml 2.900,-Ft akciósan és ez elég neked másfél hónapra. Ha még ezt kitudod fizetni én ezt ajánlom, meghozza az étvágyat is és erősít.
2012. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős, vagy de igen az baj,ha nincs mensturációd, és bizony dokihoz kéne menned.
2012. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én válaszom biztosan sokaknak nem fog tetszeni.

Közlöm, hogy egyébként régen orvosnak készültem, csak aztán bonyolultabb terület felé vettem az irányt.

Említetted, hogy vékony vagy. Nos, ilyenkor ez egy teljesen természetes dolog! Ugyanis a szervezet elsődlegesen mindig téged fog védeni. Mit jelent ez? Ilyenkor rád koncentrál, a te túlélésedre, a te egészségedet próbálja szinten tartani. Azért nem menstruálsz, mert a szervezet rád összpontosít, csakis rád, tehát ezzel is jelzi, hogy ilyenkor nem lennél képes gyereket kihordani (és ne is próbáld).

Fogyáskor is hasonló helyzet áll elő. Nem gond, ha akár egy fél évig is kimarad a menstruációd. Ha egyéb problémád nincs nem veszélyes.

Azért persze ennyi idő után ajánlott valamit tenni.

Próbálj hízni és vitamint szedni.

Amit az első javasolt, A béres csepp szerintem is jó lehet. Vagy régen reklámozták az Eurovit multivitamint, az jó és elvileg olcsó is (olcsóbb a többinél). Majd nézd meg a patikában, melyiket éri meg jobban megvásárolni.


De ha esetleg valóban anorexiás vagy azt is kezelni kellene.


Végső megoldásként vásárolhatsz pezsgőtablettákat is, azok olcsóbbak. Multivitamint, vasat, magnéziumot javaslok elsősorban, illetve kalciumosat is, de azt nem kell minden nap innod.

Ezek nem a legjobb választások, de nem annyira drágák. Elvileg a Rossmann saját márkás termékeit is letesztelték, tehát valóban hatásosak kellene legyenek. Azok régen párszáz forintba kerültek csak.


Sokan esküsznek a cickafark és hasonló teákra, ami "meghozza"a peteértést és a menstruációt. Ezeknek azonban a hatását azonban eddig nem bizonyították (konzultáltam erről nőgyógyásszal pár hónapja). De sok nő állítja, hogy neki használt, ha gondolod próbáld ki.


Összességében véleményem szerint megnyugodhatsz, ez csak a szervezet egy természetes és érthető reakciója. Azért ha megpróbálsz hízni és megfogadod a javaslatainkat és 6-10 hónap után sincs egyáltalán menstruációd érdemes ellátogatni az orvoshoz.

2012. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!