Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha igaz, hogy Vecsésen több a...

Ha igaz, hogy Vecsésen több a rákos megbetegedés a ferihegyi repülőtér közelségével összefüggésben, akkor mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam, hogy Vecsésen a sűrű repülőforgalom miatt gyakoribbak a rákos megbetegedések. Vajon mi válthatja ki a rákos betegségeket? Egyesek szerint a kerozin miatt, mások valami radart emlegettek.
2012. febr. 20. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a statisztikát, akkor Vecsésen nem gyakoribb a rákos megbetegedés mint pl.diósdon vagy fehérváron
2012. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, és aki terjeszti, az nincs tisztába Vecsés és a reptér fekvésével.

A kifutópályák és az azokhoz tartozó légifolyosók a XVII. kerületet érintik az 1-es pálya esetében, és Üllőt a 2-es pálya esetében. Magyarul: a gépek nem Vecsés felett szállnak el, kivéve a város egy apró szegletét, ahol a temető és néhány utca van.

Tehát az állítólagos áldozatokat Budapesten, Rákoskerten és Üllőn kéne keresned, mert ott szállnak el a repülők, a kifutópályák elhelyezkedése miatt.

Tehát a gyengébbek kedvéért: Vecsés felett nem szálldosnak repülők.

2012. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam. Nem Rákoskert, hanem Rakoshegy. De a lényegen nem változtat.

Aki ment már a 4-es út Vecsést északról elkerülő szakaszán, az láthatta, hogy a kifutópálya az úttól északra van, a település meg délre.

2012. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kerestem sehol senkit, csak hallottam több helyről. De ezt szerintem szépen érthetően leírtam a kérdésemben is.
2012. febr. 20. 12:31
 5/10 A kérdező kommentje:
De a repülőtér mindenesetre közel van Vecséshez, nem tudom miért emlegetik ezt az összefüggést, ha ennek semmi alapja sincs.
2012. febr. 20. 12:36
 6/10 anonim ***** válasza:
mert minden reptér környékén kitalálnak valamit,sőtminden távvezetékkörnyékén,sőt minden felhőkarcoló környékén......unatkoznak. Miért nem nézik meg a statisztikát? akkor nem lenne mit kitalálni
2012. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Egy 2001. júniusi cikk szerint sajnos nagyon is valós háttere van:

"Az Egyesült Államokban végzett vizsgálatok szerint, ha valaki egy repülőtér 10 kilométeres körzetében él, annak az átlagosnál jóval magasabb az esélye arra, hogy idő előtt rákban fog elhunyni."

[link]

Maglódon is nagy lett a megbetegedések aránya és mint a cikkből is kiderül nem kell közvetlen a légi-folyosóban lakni, hisz ez a levegőben felhalmozódó káros anyagok miatt lehet. Kíváncsi lennék egy olyan statisztikára amely vizsgálja a reptér 10 Km-es körzetét illetve egy hasonló népességű reptér nélküli másik 10 Km-es területet.

2013. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Áruld el, miért éppen most válaszolsz?
2013. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jajajaj, nehogy egy ilyen álérdemi válasz legyen az utolsó.

10 km-es körzet? Ja, hogy nagyvárosokról beszélsz, merthogy másnak nincs forgalmas reptere. De a nagyvárosokban nem ám a szmog a bűnös, ugye?

2015. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a tiltsák be a dihidrogén-monoxidot
2016. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!