Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Láncfűrész okozhat halláskáros...

Láncfűrész okozhat halláskárosodást?

Figyelt kérdés
Néhány óra alatt, 2-3 méter távolságból?
2012. febr. 20. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Néhány óra alatt nem hinném. 2 évig dolgoztam faiparban, láncfűrészek mellett, de azóta is jó a hallásom. Fülvédőt is csak ritkán használtam. Ha ennyire zavar a hangja, mindenképp használj füldugót vagy védőt.
2012. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hülye kérdésre hüyle válasz,okoska jól hallasz két óra fürészelés után? Akkor nicns halláskárosodásod. Emberek milliói járnak koncertekre,dolgoznak épitkezésen egész nap,vagy gyárban és nem 2 órán keresztül,hanem éveken át mégsem halláskárosult mind.

A halláskárosodáshoz (extrém frekvenciáktól eltekintve) hosszan tartó ,állandó zajforrás kell

2012. febr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hosszú távon igen! Nekem sajna a flex hangja az egyik fülemet érzékennyé tette!Fel kel venni (fülest) azt nem lesz gond!)
2012. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

persze kihullik tőle egy hallószőrszálad,

valójában nem , ahhoz erősebb hanghatás kell hogy rövid idő alatt tartós halláskárosodást okozzon, ha mondjuk tartóssan ki vagy téve 70-80 db hangerőnek akkor is évek alatt alakul ki halláscsökkenés

különben használj fülvédőt mert a láncfűrésznek is van vagy 110 decibelles hangereje

2012. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha az utolsó dobás előtt van a füled akkor igen, de mindenféle képen eléri decibelbe a veszélyes szintet !
2012. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A halláskárosodás nem azonnal jelentkezik, hanem évek múlva. Mindenképp füldugó vagy fülvédő kell. Néhány óra alatt nem lesz bajod belőle.
2012. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!