Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha menni kell, hát menni kell?

Ha menni kell, hát menni kell?

Figyelt kérdés

Kérdésem konkrétan az ürítésről szól.


Előzmény: az én emésztésem nagyon gyors - sajnos. Vékony vagyok, és akármennyit is eszek, két-három óra múlva "kijön a kaja", tehát nem látszik rajtam semmi. Na már most nekiálltam Széklet naptárazni (Microsoft Word dokumentum), így /akármennyire is h*lyén hangzik/ észben tudom tartani a "külömbségeket és időközöket". Például a legutóbbi feljegyzések szerint már nem két óránként, hanem két, három naponta jártam "nagy wc-re". Biztosan nem csak nálam, hanem másoknál is van ez így, hogy "érzed, hogy kellene menni, de nem vészes annyira, hogy ne bírd ki".


Konkrét kérdésem a következő: van értelme még "maradni a helyünkön", amikor érezzük, hogy "menni kell"? Vagy menjünk azonnal, ha bármit is érzünk? Én személy szerint úgy gondolom, csak azért, mert néha a helyemen maradok, még nem hízok, és nem raktározódik már el bennem semmi, de... hátha van egy másik elmélet.


2012. febr. 23. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem te nem vagy komplett.
2012. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kakit nem szabad visszatartani, mert besülhet és abból gondok adódhatnak. Én alapból 2-3naponta székelek, de volt hogy nem tudtam menni és az inger elmúlt. Aztán 1hét múlva sem kellett, így beöntést kellett kapnom, hogy nagyobb baj ne legyen. Ami nem odavaló és kikívánkozik annak ki is kell jönnie.

Azt szokták mondani, hogy rendszeres sporttal beáll a székelés is és az anyagcsere is váltohat

2012. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: remélem változik valami, mert szeretném, ha lerakódna bennem valami. Jó lenne már hízni :-/
2012. febr. 23. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval hízni szeretnél és érdekelne, hogy vajon mikor jön a jel, hogy kéne menned székelni, de nem mész, vajon akkor hízhatsz-e?
2012. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad visszatartani, ugyanis méreganyagok szívódnak fel beléd... ezt pedig te sem szeretnéd, gondolom. Legalábbis még nem hallottam olyat, hogy valaki szándékosan mérgezni szerette volna a bélfalát...
2012. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, valahogy én is így gondoltam, hogy különösebb értelme nincs annak, ha "bent tartom", és nem fogok hízni tőle... mert hát... reális gondolkodás... csak kíváncsi voltam, hátha mégis van valami...
2012. febr. 23. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gyors az anyagcseréd nézesd meg a pajzsmirigyed, de ahogy írták totál hülyeség visszatartani. Nehezebb csak annyival leszel mint ami a beleidben megmarad, ürítéssel mennek is a plusz dekák... Mellé nem csak a méreganyagok és kolszterin szívódik vissza, de a széklet víztartalma is, így csak a saját dolgod nehezíted meg ürítésnél, aminek mellesleg aranyér lehet a vége.
2012. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó.


Köszönöm szépen a véleményeteket és a válaszokat.

2012. febr. 23. 20:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha menni kell, akkor menni kell.

Ha benned marad az attól még bomlik tovább, és idővel toxémia léphet fel. Gyakorlatilag fekália mérgezést kaphatsz.

Na nem kell "beszarni" (találó ez ide :D), mert ez komoly krónikus szorulás esetén jelent veszélyt (pl. már közel 2 hete nem jön ki semmi, ott már kell aggódni).

Ha pl. vonaton tör rád, de kibírod hazáig, akkor persze vidd haza, franc fog összeszedni valami nyilvános mocsadék MÁV WC-ben bármilyen fertőzést is. De nem tartogasd sokáig. Minek kikölteni! :)

2012. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!