Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A reflux és a gyomorégés...

A reflux és a gyomorégés mindenképp együtt jár?

Figyelt kérdés
Vagyis arra lennék kíváncsi pontosan, hogy kiderülhet-e valakiről hogy refluxos, annak ellenére, hogy szinte sosem tapasztal gyomorégést?
2012. febr. 24. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A refluxnál a gymorsav visszajut a nyelőcsőbe. Annak más a borítása (lényegében nem védi váladék), így mindenképpen égetnie kéne. Ha nem, akkor a gyomorsav annyira gyenge, hogy nem funkcionál, és az komoly emésztési zavart tükröz. Vagyis ha soha semmi égést nem tapasztalt (nem gyomorégés, a gyomor felett éget, nekem pl. a szegycsont alatt közvetlenül volt annak idején), akkor gyakorlatilag a reflux kizárható.
2012. febr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Elmondom az én refluxos tüneteimet:


Hőemelkedés januártól április végéig. Ezzel egy időben nagyon fura köhögés, fulladásérzés olyan fokon, hogy a tüdőgondozóban kötöttem ki vagy 3-szor, ahol tökéletes volt a légzésfunkciós vizsgálat eredménye.

Hónalj és mellfájdalom hónapokon át.


Fulladásérzés fekve csökken!!! (Abszolút nem refluxra jellemző, ami fekve rosszabb.)


Szépen félre is lettem kezelve, antibiotikumkúrák tömkelegével.


Csak májusban jelentkeztek először a tipikus refluxos tünetek: pl. a büfögés. Addig csak légzőszervi tüneteim voltak, leszámítva a torkomban január óta pattogó buborékérzést, ami valószínű már akkor a gyomorból felszálló savgőz volt, csak nem ismertem fel.


Májustól kezdve úgy büfögtem, mint egy tehén. Órákon át, megállás nélkül. Augusztusban már állandó hányinger gyötört, csak rizses dolgokat bírtam megenni, akkor nem erősödött fel a hányinger és a büfögés elviselhetetlen szintre. Tutira kiirtották amúgy a bélflórámat a félrekezelés során, tehát az is eljuttatott a totális refluxhoz, de az antibiotikumkúrát megelőző szörnyű köhögés és tüdőfájdalom, sőt a hónalj és mellkasfájás mind a reflux miatt volt már. Csak nehéz volt rájönni, orvosoknak nem is sikerült:)

Én onnan tudom, hogy azóta már megfigyeltem, teljes összefüggés van a büfögős és a tüdőfájós időszakaim között. Sőt, éjjelente már egyértelműen rosszabbodott a tüdőfájás. Minden reggel úgy éreztem, mint aki nagy megfázáson van túl, de még visszamaradt a hurutos fájás jó része. Ez tartott majd 1 évig. Állandóan fájt a légcsövem, állandóan köhögtem a savgőztől. A nyitott gyomorszájat később gyomortükrözés is igazolta, de semmiféle felmaródást nem találtak. Nekem sose fájt a nyelőcsövem, de utólag visszagondolva a torkomban még a lerobbanásom előtt 1-2 alkalommal olyan csípősparika-érzés volt, amit nem tudtam mire vélni.

A torkom egyébként azóta is tűzpiros, de már eltelt 2 év és szinte teljesen egészségesnek érzem magam. Nem szoktam rá a savlekötőkre, bár olykor időszakosan 1-2 napra használom. Kb. 1 éven át szedtem probiotikumot. Papayás emésztőenzimkapszulát. Csináltam 2 hónap gluténmentes diétát, majd 1 hét párolt gyümölcsös, zöldséges tisztítókúrát.


Ma már újra mindent megehetek, még a sült krumplit is, amitől pedig iszonyú hányingerem volt.


Nem vagyok teljesen rendben, a lábamon, a hátamon seborreás sebek, pattanások jelentek meg, nagyjából a betegségem kezdete óta. Valami ételallergia lesz ez amúgy, de azt még nem vizsgálták ki rendesen. Mivel jól vagyok, halogatom.


A légcsövem már jól van. A köhögésem abszolút nem zavaró, visszaállt egy olyan szintre, ami már fel se tűnne, ha nem tudnám mitől van.


Gyomorégésem nem volt soha. A torkom égett néha. Valamint kb. 1-szer vagy 2-szer belenyilallt a szegycsontom mögött a gyomorszájamba, de kb. 2 év alatt ez össz. 2-3 alkalommal volt 1 másodpercre.


Nekem a légúti tünetek voltak dominánsak.


Az ősszel előjött 1 hónapra a hőemelkedés és hónaljfájás is. Mellultrahang semmit nem talált. Aztán rájöttem, ez is a refluxtól volt, mert amint jött egy nyugis időszak (jobban lett a nagyon nagy betegséget elkapó kutyusom), nyomban elmúlt a hőemelkedés és a hónaljfájás is. Mikor megértettem az okát, tartottam azért 1-2 hét savlekötős kúrát, de hónapok óta nem szedem.

2012. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!