Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anatidaefóbia. Tényleg létezik...

Anatidaefóbia. Tényleg létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Ugye az anatidaefóbia állítólag az attól való félelem, hogy valahonnan és valahogyan egy kacsa figyel téged. Komolyan létezik ilyen, vagy ez csak egy vicc?

2012. febr. 28. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen még nem volt a Monk-ban. Elég bizarrnak hangzik.
2012. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Anatidaephobia (magyarra átírt szó, léte nem valószínű) — attól való félelem, hogy valahonnan és valahogyan egy kacsa megfigyelése alatt állsz. Ez egy Gary Larson cartoonjából származik, ami a The Far Side Gallery, 4-ben jelent meg." forrás: wikipédia


Szerintem nyilvánvaló, hogy ilyen nincs. Habár a hipochonderek mindenre képesek.

2012. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. febr. 29. 16:59
 4/8 anonim válasza:
A Anatidaefóbia egy valós betegség. A betegek folyamatosan attól rettegnek, hogy kacsák figyelik. Rettegnek a kacsáktól, és javarészt minden szárnyastól.
2014. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez igaz nekem is van hasonló problémám. Eleve undorodom az összes madártól (ornitofobiám van). Nekem gyerekkorom óta visszatérő rémálmom, hogy egy kacsa/liba figyel a sötétből miközben alszom. Nagyon durva.
2015. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát ha érdekel, akkor igen is van.Mivel én is ebben szenvedek, higyjétek el nagyon rossz, nekem is remalombol ered, ami visszatérő.
2015. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen rémálmodból ered?

És miért éppen a kacsa?

Vagy lehetne ez az állat, mondjuk egy egér, krumplibogár, vagy menyét is?

2016. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
létezik, én is ebben szenvedek annyi különbséggel hogy engem egy liba figyel állandóan
2017. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!