Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 2 nagyszülőm is rákos...

Ha 2 nagyszülőm is rákos volt, akkor az azt jelenti, hogy én is nagy (obb) eséllyel leszek majd rákos? úgy tudom, hogy az embereben a rákra való hajlam van meg, és mintha olyat tanultunk volna, hogy az ember a nagyszülőktől örököl dolgokat.

Figyelt kérdés
a egyik mamámnak hasnyálmirigy rákja volt és állítása szerint egyik napról a másikra elmúlt, az egyik papámnak prosztata rákja volt.ő tulajdonképpen abba halt bele, és nem vagyok benne biztos, de mintha a másik papámnak gége rákja lett volna. szóval akkor nagy eséllyel leszek majd én is rákos, vagy nem bofolyásolja a dolgokat?
2009. jún. 8. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos a genetika nagyon befolyásolja a rák kialakulását. Sőt, az egyik fő oka az. De ez nem feltétel. Attól,hogy sok rákos volt,nem feltétlenül leszel te is az. Ha vigyázol az egészségedre, és nem csak testileg,hanem lelkileg is, akkor csökkented a rizikót. Az én családomban is elég sok volt,de én valahogy nem félek tőle. :) Úgy állok hozzá, hogy nekem úgysem lesz. A pozitív hozzáállás sokat segít. Meg persze az egészséges életmód is. De ne aggódd magad agyon emiatt, éld az életed. A rossz dolgokat be lehet vonzani sajnos. Legyél boldog és akkor aggódj,ha okod lesz rá! :) Addig nyugi, és vigyázz magadra! :)
2009. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, 20 éves létemre eléggé félek, hogy idejekorán történik velem valami, sajnos nagyon félek mindentől és a haláltól is
2009. jún. 8. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!