Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történt velem álmomban?

Mi történt velem álmomban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy köze van hozzá, de akkor előző nap elájultam.

Álmodtam, ami ugye természetes, és egyszer csak felriadtam álmomból, rángatózott körülöttem a világ, mint ha földrengés lett volna, nem kaptam levegőt, majdnem megfulladtam, és még sikítani se tudtam vagy kiabálni, hogy valaki segítsen, de amilyen hirtelen jött, el is múlt. Nem álmodtam, láttam magam körül a szobámat, tudatomnál voltam. Ezután még percekig reszkettem és nem tudtam visszaaludni. Tehát nem képzelődtem. Azóta nem történt velem hasonló.

Vannak akik szerint álomparalízis volt, de az szerintem teljesen más. Mi történt velem?


2012. márc. 4. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem álmodtam, láttam magam körül a szobámat, tudatomnál voltam. "

"Vannak akik szerint álomparalízis volt, de az szerintem teljesen más."


Ha még nem volt részed álomparalízisben, akkor mégis miből gondolod. Az alvási paralízis egy változatos jelenség. A legfőbb jellemzői, hogy különféle hallucinációkkal (lehet kép, hang, de valamilyen mozgás is) keverve észleled a környezetedet, miközben nem tudsz rendesen mozogni, mindez az ébrenlét és alvás határán. A leírtak ennek elég jól megfelelnek.

2012. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

> Vannak akik szerint álomparalízis volt, de az szerintem teljesen más.

Szerintem meg pont ilyen.

2012. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olvastam pár dolgot álomparalízisről, és mind azt mondták, hogy csak feküdtek és nem történt semmi. Nekem meg mintha fojtogattak volna, vagy rohamom lett volna. De inkább hiszek nektek, az biztos, hogy jobban tudjátok mint én:)
2012. márc. 4. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

"Olvastam pár dolgot álomparalízisről, és mind azt mondták, hogy csak feküdtek és nem történt semmi"


Hát pedig a jelenség arról híres, hogy a legijesztőbb dolgok történnek közben. Én meg bármerre olvasok róla, azt írják, hogy ez a magyarázat az idegen lények látogatásáról, kísértetjárásokról, éjszakai démonokról szóló régi és mai történetekre.

2012. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!