Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A seduxen injekciót hogyan...

Vletty kérdése:

A seduxen injekciót hogyan adják be?

Figyelt kérdés
Pénteken megyek fogorvoshoz és előtte kapok a háziorvosomtól seduxen injekciót. Azt hogy adják be és hova?
2012. márc. 5. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Legalább ne írj hülyeségeket, kedves második! A teljes alkalmazási előírást nem tudom bemásolni, mivel elég hosszú lenne, de az adagolás módja attól függ, hogy mennyire súlyosak a tünetek. Általában izomba adják, kivétel status epilepticus, halmozott epilepsziás rohamok vagy súlyos szorongásos roham, amikor is a gyorsabb hatásbeállás miatt iv. adagolás javasolt. Műtétek előtti szorongás enyhítésére, műtéti előkészítésre kizárólag intramuscularisan adják. Picit feszíteni fog az injekció, de nem kibírhatatlan. - Egy gyógyszerész
2012. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

16.04-es!


Kedves Gyógyszerész!


Mégis milyen hülyeséget írtam én??????????

Kifejtenéd kérlek?

2012. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Konkrétan, hogy kijelentetted a betegtájékoztató félreértelmezése alapján, hogy a Seduxent intravénásan kell beadni, ezzel halálra rémítve azokat a válaszadókat, akik esetleg korábban im. kapták. A kedvedért értelmezem, illetve a Pharmindexről bemásolom az alkalmazási előírás ide vonatkozó teljes részét is (a betegtájékoztató a betegnek szóló rövid tájékoztató, az alkalmazási előírás viszont a szakembereknek szóló, jóval hosszabb és bővebb hasonló jellegű dokumentum).


A betegtájékoztató általad idézett és tévesen értelmezett sorai:

" Az injekciót lassan, intravénásan vagy infúzióban alkalmazzák."

Lefordítva: az injekciót lassan kell beadni, főleg iv. alkalmazás esetén. A gyógyszer szervezetbe juttatásának leggyorsabb módja az intravénás alkalmazás, ezt követi az intramusculáris és a szubkután, az idézett mondat ezekre már nem terjed ki. Ez a mondat elismerem, hogy egy nem hozzáértőnek félrevezető lehet, az alkalmazási előirat azonban már ennél jóval egyértelműbben fogalmaz:



4.2. Adagolás és alkalmazás


Individuális, a beteg állapotát és a klinikai választ figyelembe kell venni, ezért csak irányelvek adhatók. A betegek reagálásában jelentkező nagy egyéni eltérések miatt a kezelést ajánlott az ésszerű legkisebb adagokkal kezdeni, majd a dózist fokozatosan emelni a kellően tolerált legalacsonyabb hatékony szintig.

Felnőtteknek: Szorongás, pszichomotoros nyugtalanság, agitált állapot:

10-20 mg im., súlyos tünetek esetén iv. (az im. és iv. adag kivételesen 30 mg-ig emelhető). A kezelés folytatására napi 3-4 alkalommal 10 mg.

Status epilepticus és halmozott rohamok esetén a kezdő adag iv. 10-30 mg, amit 1/2-1 óra, majd 4 óra múlva lehet ismételni. A napi adag ne haladja meg a 80-100 mg-ot.

Amennyiben a rohamok megszűnnek vagy enyhülnek, úgy át lehet térni az im. alkalmazásra, aminek adagja 10 mg 4-6 óránként, szükség esetén több napon keresztül. Profilaktikusan az újabb rohamok megakadályozására 10 mg im.

Akut alkoholmegvonás, delirium tremens:

Az adag 10 mg-ig terjed im., amit napi 3-4 alkalommal szabad ismételni. A kezdő adag szükség esetén lassú iv. formában adható.

Műtétek és cardioversio előkészítésére

10 mg-ig terjedő im. adagban 30 perccel a beavatkozás előtt.

Izomcontractura, rigiditas, spasmus, stiff-man syndroma:

10 mg-ig terjedő adagban im., vagy kezdetben iv. adással, amit napi 3-4 alkalommal lehet ismételni, szükség szerint. Tetanus kezelése ennél nagyobb adagot tehet szükségessé.

Idős és leromlott betegek, valamint csökkent májfunkció esetében

A Seduxen kiürülése jelentős mértékben (akár 3-4-szeresen) meghosszabbodhat. Ilyenkor ajánlott alacsonyabb, kb. fele adaggal (max. 2,5 mg) végezni a kezelést, ritkábban adagolva.

Gyermekek

Gyermekek adagját valamennyi indikációs területen egyedileg kell megállapítani az életkor, fejlettség, általános állapot és az egyéni reakció figyelembevételével.

Gyermekeknek az injekciót nagyon lassan (>3 perc alatt), 0,25 mg/ttkg-ot nem meghaladó adagban célszerű alkalmazni. Az egyszeri adag 2-4 óra elteltével ismételhető. Egy nap alatt 3 egyszeri adagnál több csak tetanus és status epilepticus esetén adható.

Konvulziv kórképekben 0,2- 0,3 mg/ttkg vagy 1,0 mg/életév adagban iv. vagy im.

Status epilepticus és halmozott rohamok esetén a kezdő adag iv. 2-10 mg, amit 1/2-1 óra, majd 4 óra múlva lehet ismételni. Amennyiben a rohamok megszűnnek vagy enyhülnek, úgy át lehet térni az im. alkalmazásra, aminek adagja 5 mg 4-6 óránként, szükség esetén több napon keresztül. Profilaktikusan az újabb rohamok megakadályozására 5 mg im.

Egyéb indikációban 0,2 mg/ttkg.

2012. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
még olyan kérdésem lenne, hogy ez konkrétan mire jó? mit fogok érezni utána?
2012. márc. 5. 20:56
 15/17 anonim ***** válasza:

19.52-es!


"Konkrétan, hogy kijelentetted a betegtájékoztató félreértelmezése alapján, hogy a Seduxent intravénásan kell beadni, ezzel halálra rémítve azokat a válaszadókat, akik esetleg korábban im. kapták."


Bocs, már ne is haragudj de ha kicsit figyelmesebben olvasnál akkor észrevehetted volna hogy az a válaszadó nem én, nem a 2. volt!


Ezt jó alaposan elnézted.

2012. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Na, kedves Kérdező!


Én vagyok aki már kapott ilyen injekciót többet is míg kórházban voltam, tudod tegnap már írtam.


Lenyugtat kicsit. Nem fog kiütni teljesen, mindenkit érzékelsz körülötted, látsz. De semmiféle szorongás nem lesz benned.

2012. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tűfóbiám van, na meg orvostól is nagyon félek, és a foghúzás előtt még elmenni injekcióra..nem minden álmom..félek hogy fájni fog az is.. de ha megnyugszom tőle akkor lehet hogy megéri. Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 6. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!