Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetett 170/. A vérnyomásom,...

Lehetett 170/. A vérnyomásom, mert 'így' lett mérve?

Figyelt kérdés
Bizonyos időszakokban, szokott magasabb lenni a vérnyomásom a kelleténél. De ha vissza állok a stressz mentes nyugodt életre akkor a vérnyomásom is normális helyre áll 126/80 és 139/89 között mozog. Orvosi rendelőben egyértelműen megemelkedik. Ma viszont új háziorvosnál voltam, és tartanom kellett a mandzsettát, erősen fogtam mert feszített nagyon, erre kijött 170/... Tajtékzó állapotban volt a múltkor 150/85. Viszont én azt sem értem, hogy miért jobb oldalon mérik az orvosi rendelőkbe? Mindenhol azt olvastam, hogy bal karon kell szív magasságban, és ha kicsi a mandzsetta helytelen érték jön ki. Most meg én mászkáljak 5 helyre mert nem tudnak vérnyomást mérni?

2012. márc. 6. 14:18
 1/2 anonim válasza:
Nem akarom szegény orvosokat bántani, de kb 50%-nak gőze sincs hogy kell vérnyomást mérni. Milyen körülmények közt ( rendelőben másfél órai várakozás után...) ,melyik kézen, mandzsetta felhelyezés, stb. A stressz biztosan megemeli....A mandzsetta felhelyezése után, mérés közben mozogni, beszélgetni sem szabad, nem hogy a másik kézzel szorítani. Én szívem szerint levizsgáztatnám őket....
2012. márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem én vagyok a hülye. Az iskola orvos is mindig talált olyan "hibákat" hogy lúdtalp (vastag zokniba megállapította) stb. Aztán 4.évre meguntam és leosztottam, utána megvizsgált minden Tökéletes volt. Érdekes. Néhányan vissza adhatnák a diplomát, és ilyenekre vagyunk bízva....
2012. márc. 14. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!