Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szálka ment a körmöm alá és...

Szálka ment a körmöm alá és nem tudom h mit csináljak menjünk a sebészetre vagy ha nő a körmöm ki löki-e magától?

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg szemöldökcsipesszel kiszedni, utána jól bejódozni, mert estére nagyon fog fájni és vérmérgezést is kaphatsz, ha nem sikerült menj el a sebészetre.

Nekem tavaly aláment egy szálka, éjszaka arra ébredtem, hogy lüktet az egész, alig bírtam aludni annyira fájt, másnap ügyelet, ott kaptam egy tetanusz injekciót és bekenték krémmel, bekötözték, azt mondták nem állnak neki műteni, menjek másnap a sebészetre, a sebészeten nézegették, vagdosták a krmöm szélét, de nem jött ki. Naponta kellett mennem áztatásra, valami pezsgős vacakba kellett tartani 10 percig, utána kenőcs és kötés, Egy hét után otthon kellett már kamillában áztatnom és kenegetni a krémmel, 2 hét után tudtam kiszedni, mert félig előbújt. Kész tortúra volt.

2012. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod csipesszel kiszedni, menj a balesetire, különben meglehet, hogy valóban este-éjszaka kell bemenned. Nekem már 2 óra múlva lüktetett a karom könyékig. Kiszedték, de akkora kötést kaptam rá, + tetanuszt és kétnaponta kötözésre. Ne sokat várj, ha nem sikerül kiszedni, irány a doki!
2012. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 antistupid válasza:
82%
Én elmentem, mert olyan helyre ment, hogy onnan házilag képtelenség volt kiszedni. Felkészültem a legnagyobb fájdalmakra, a körömágy és a köröm alja (töve) alatti rész -- gondoltam -- csak rohadtul fog fájni. S lám lám: A TECHNIKA CSODÁLATOS! 2 ÉRZÉSTELENÍTŐ SZÚRÁST KAPTAM, DE ANNYIRA SEM FÁJT, MINT EGY VÉRVÉTEL. SZINTE KELLEMES VOLT, AHOGY RÖGTÖN KEZDTE ZSIBBASZTANI. Azt hittem sokkal jobban fog fájni. ONNANTÓL KEZDVE PEDIG TELJESEN TÜNETMENTES VOLT A BEAVATKOZÁS. NEM FÁJT!!!!! (Pedig felmetszették a körmöm, meg minden.)Egyszer magamnak próbáltam kiműteni, jól berumoztam, hogy ne féljek magamtól...Óh hogy mekkora barom voltam...AZ ORVOS AMIT CSINÁLT EGYÁLTALÁN NEM FÁJT!!! Legközelebb, tuti, hogy az orvossal kezdem, ha így járok. Ne fossatok, ha így jártok. Ha elmész a sürgősségire, vagy a sebészhez, NAGYON NAGYON KELLEMESEN FOGSZ CSALÓDNI! (Ha totál fosós vagy, legalább annyira menj el, hogy megmondod, hogy fosol, s csak megkérdezed, hogy mit lehet vele csinálni...annyira bagatell a beavatkozás, hogy úgyis rádumálnak, hogy bevállald, ÉS NAGYON FOGSZ ÖRÜLNI, hogy nem szarmaszatoltál otthon, mert aki fosik az orvosnál (a semmitől!!!), ANNAK TUTI FOG FÁJNI A SZÁLKA, NEM KICSIT, NAGYON!
2015. márc. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!