Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek hajlamos lehetek...

Szerintetek hajlamos lehetek a trombózisra?

Figyelt kérdés

Van pár kisebb ciszta a petefészkemben, emiatt nagyon fájdalmas a menzeszem. A nőgyógyászom írt fel fogamzásgátló tablettát.

De a gond az, hogy Leiden-mutációs vizsgálatom csak április közepe táján lesz, mert most valami gond van a laborban és nem tudnak ilyet csinálni...

Szóval elkezdeném szedni a tablettát, csak nagyon félek a trombózistól :(

Leírom a szüleim életmódját, nekik még soha sem volt trombózisuk: mind a ketten 110 kg körüliek, 40-50 évesek, 20 éve cigiznek, nem mozognak semmit sem, magas a vérnyomásuk.

Én jelenleg 98 kg vagyok, hetente 3x biciklizek 40 percet (+ha lekésem a buszt, 20 perc séta:P), nem cigizek, nem magas a vérnyomásom sem.


Ha nekik nem volt még soha, szerintetek mennyire esélyes, hogy nekem lesz a tablettától?


17/L


2012. márc. 8. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen életmód mellett nem volt a családban, akkor talán kicsi az esély, hogy neked van hajlamod. De sajnos nem lehet kizárni, és ez bizony komoly dolog.

Egyik ismerősömnél sem volt ilyen a családban, aztán 3 hónap után tüdőembóliát kapott tőle, de olyat, hogy majdnem belehalt, szívműtétet kellett rajta végezni.

Megmondom őszintén, én addig nem szívesen kezdeném el, ameddig nincs eredmény a vizsgálatról.

Inkább még egy-két fájdalmas menzesz, mint egy trombózis.

2012. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy nem csak a menzeszem fájdalmas. Volt már, hogy anya mentőt hívott, mert annyira fájt a hasam amikor megjött. Illetve epilepsziás rohamot is kaptam már... :S Egyszeri eset volt, tehát nem vagyok epilepsziás. Az orvos szerint ez is a nagyon erős menzeszem miatt volt.


Tehát nem csak a menzeszem fáj, hanem peteérésemkor menni alig tudok, mert akkor fejlődnek a ciszták... Pisilni olyankor napi 1x megyek el, annyira fáj..


Ez már így nem állapot, a vérvétel után még kb 3 hónap, mire meg lesz az eredmény, addig biztos, hogy megőrülök...

2012. márc. 8. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor neked kell mérlegelni. Ez tényleg a te döntésed. Ha akarod, kezdd el.

De ez esetben figyelj magadra. Ha fáj a lábad, akkor azonnal menj orvoshoz!

2012. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom hogy állsz anyagilag, de esetleg kereshetnél egy magánlabort, ahol meg tudják nézni. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de pár ezer forintból megúszod.
2012. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Magándokihoz járok. Az sztk-ba elküldtek azzal, hogy normális, ha fáj a peteérésem... Meg se vizsgáltak. 3 sztk-ba voltam..


A magándokimnál általában vizsgálatonként 7000 ft-ot hagyok ott... Meg a laboreredményt egy kórházba küldik, ott van valami gond ezzel a vizsgálattal.. Vagy valami ilyesmit magyarázott

2012. márc. 8. 19:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt én értem. De a dokid az sztk-ba küldött téged vérvizsgálatra, ami ingyen van. A dokit fizetted ki, nem a vérvételt, mert a vérvételét sztk-ba nem kell fizetned.

De ahogy vannak magánorvosok, vannak magánlaborok is.

Odamész, elmondod mit akarsz, leveszik a vért és kifizeted a vizsgálat árát pont úgy, mint a magándokidét.

2012. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De kórházba utalt be, hematológiára. Ahol mint már írtam, nem tudják megnézni ezt az eredményt....
2012. márc. 8. 19:33
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem is csinálnak sztk-ba ilyen vizsgálatot, csak kórházban.. :/
2012. márc. 8. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jáhj, a kórház is sztk:) Nem nagyon vagy tisztában a dolgokkal:D Az sztk a köznyelvben annyit jelent, hogy ha van TB kártyád, akkor ingyenes a vizsgálat.

Tök mindegy, hogy kórház vagy klinika vagy egy sima háziorvosi rendelő. Az adott intézmény szerződésben áll a tb-vel, és bizonyos vizsgálatokat ingyen elvégez neked, ha van érvényes tb-d. Ennyi.

2012. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!