Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet megtudni, hogy...

Hol lehet megtudni, hogy melyik gyógyszer melyikkel nem alkalmazható? Van ilyen oldal?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nincs ilyen oldal, de ezért van az orvos, a gyógyszerész, illetve a betegtájékoztató. Utóbbit megtalálod házipatikán.
2012. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a nagyon hasznos választ. A betegtájékoztatóban nem írnak le mindent.

Például nemrég véletlen tudtam meg, hogy 1000 mg magnézium gyengíti a fogamzásgátló hatását. Ez sincs leírva a betegtájékoztatóban...

2012. márc. 11. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
1000 mg magnéziumot nem kell bevenni, mert kipisiled a fölösleget. Amúgy van ilyen oldal, ami nagy vonalakban leírja, én gyógyszerészként is sokszor keresem fel mert nagyon hasznos, meg sok dolgot már én is elfelejtettem az egyetem óta. Ha tudsz angolul akkor tudod majd használni: [link]
2012. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

A gyógyszernév beírása után a lenti SPC ikonra kattintva teljeskörű tájékoztató olvasható a gyógyszerrel kapcsolatban.

A "gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók" címszó alatt kapsz választ a kérdésedre.

2012. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De be kell vennem, mert magnézium-hiányos vagyok. Fél éve szedek tablettát, mindig percre pontosan szedtem be, semmi sem gyengíthette a hatását.. Eddig.

2 hete nem jött meg a vérzésem, csináltam tesztet és pozitív lett. A nődokim az egyik legjobb az országban, nem veszi félvállról, hogy vajon mi miatt... Hát végignéztük, hogy milyen gyógyszereket szedtem, akkor megemlítettem, hogy kb 1,5 hónapja muszáj vagyok 1000 mg magnéziumot szedni, napi 4x250 mg.

És mondta, hogy 500 még nincs rá hatással, de 1000 már igen. És hát ezért lettem én terhes.

Majd nemsoká újra kezdhetem a tabit, nem akarok megint terhes lenni, szóval biztosra kell mennem...

2012. márc. 11. 14:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket, megnézem mindjárt mindkettőt:)
2012. márc. 11. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van még egy, én ezt szoktam használni bár nem talál rá minden fajta gyógyszerre de sokra igen.

2012. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!